Home Wideo Kolejny atak zimy. Zamiecie śnieżne i mróz do minus 10 stopni.

Kolejny atak zimy. Zamiecie śnieżne i mróz do minus 10 stopni.

Kolejny atak zimy. Zamiecie śnieżne i mróz do minus 10 stopni.

Potężne zamiecie śnieżne sparaliżowały ruch w północno-wschodnich częściach Chin. Wraz z nadejściem opadów, temperatura w niektórych miejscach spadła do -10 stopni Celsjusza.

W wielu krajach świata zima powoli daje o sobie znać. W zeszłym tygodniu w niektórych regionach Hiszpanii i Portugalii spadło mnóstwo śniegu i odnotowano bardzo niskie temperatury. Przez niesprzyjające warunki pogodowe drogi w wielu miejscach stały się nieprzejezdne.

W ostatnich dniach intensywne opady śniegu wystąpiły też w kilku częściach Chin, m.in. w Pekinie. Krajowa agencja meteorologiczna już wcześniej wydała pierwsze w tym sezonie alerty drugiego stopnia. Ostrzegano przed zamieciami śnieżnymi i gwałtownym spadkiem temperatury.

Najtrudniejsze warunki pogodowe – intensywne opady śniegu wraz z silnym wiatrem – pojawiły się w prowincjach Heilongjiang, Liaoning i Jilin, w północno-wschodniej części Chin.

Zamknięte zostały wszystkie autostrady, na których powstały niebezpieczne oblodzenia. Wiele dróg z powodu grubej warstwy śniegu stało się nieprzejezdnych, przez co kierowcy zostali uwięzieni w samochodach. Prawie 100 ciężarówek utknęło w poniedziałek na drodze krajowej 102 w rejonie miasta Hulado w Liaoningu.

Wraz ze śniegiem gwałtownie spadły też temperatury. W mieście Lanzhou w południowo-zachodniej prowincji Gansu termometry wskazywały -10 stopni.

W prowincji Liaonign w mieście Shenyang intensywne opady występowały przez 40 godzin. Drogi stały się śliskie i niebezpieczne. W poniedziałek w nocy tymczasowo zamknięto lotnisko Shenyang-Taoxian. W całym mieście zamknięto też szkoły.

Oprócz tego z powodu zamieci śnieżnych na obszarze Heilongjiang prądu zostało pozbawionych ponad 840 tys. gospodarstw domowych. Z czasem udało się na szczęście naprawić problem i przywrócić zasilanie.

Zima zaatakowała także miasto Tongliao w Regionie Autonomicznym Mongolii Wewnętrznej. Z powodu bardzo trudnych warunków pogodowych zamknięto szkoły. Wstrzymano również ruch na tamtejszym lotnisku – na płycie zalega ponad 40-centymetrowa warstwa śniegu, a widoczność jest bardzo ograniczona.

UWAGA! Dwie grupy migrantów przedostały się do Polski. Jest komunikat służb.

Źródło: TVN Meteo

Wieloetapowe oczyszczanie cery
Wieloetapowe oczyszczanie cery
59,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz od 59,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz