Home Kategorie Życie Wpadka Tadeusza Sznuka w „Jeden z dziesięciu”. Widzowie w szoku.
3.87K

Wpadka Tadeusza Sznuka w „Jeden z dziesięciu”. Widzowie w szoku.

Wpadka Tadeusza Sznuka w „Jeden z dziesięciu”. Widzowie w szoku.

Jeden z dziesięciu jest na antenie od 27 lat, ale wciąż potrafi zaskoczyć. Tym razem zrobił to Tadeusz Sznuk, który zaliczył zaskakującą wpadkę. Co się stało?

W czwartym odcinku 127. sezonu teleturnieju wydarzyła się niezwykła sytuacja. Uczestnik numer 1 w pewnym momencie otrzymał matematyczne pytanie.

– „Czy liczba pierwsza może być sumą dwóch liczb pierwszych?” – usłyszał Damian Tokarski z Łodzi od Tadeusza Sznuka.

Mężczyzna, który miał wtedy dwie szanse na koncie, szybko odpowiedział „tak”. I była to poprawna odpowiedź. Prowadzący zgodził się z nim i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w krótkim komentarzu Sznuk zaliczył wpadkę.

– „Może być. Prosty przykład to 2+1. Wynik to 3 i każda z tych liczb jest liczbą pierwszą” – oznajmił Sznuk po tym, jak uczestnik poprawnie odpowiedział na pytanie.

Sznuk nie miał racji. Definicja mówi nam, że liczba pierwsza to liczba naturalna większa od 1, która ma dokładnie dwa dzielniki naturalne: jedynkę i siebie samą. Tym samym 1 nie jest liczbą pierwszą, bo nie jest większą od siebie i ma tylko jeden dzielnik naturalny.

Widzowie programu szybko wyłapali pomyłkę Sznuka. Pod jednym z fanpage’y teleturnieju na Facebooku nie kryli swojego zdziwienia.

– „Pan Sznuk niestety podał złą informację, 1 nie jest liczbą pierwszą!”, „No niestety, odpowiedź udzielona przez prowadzącego na pytanie o liczby pierwsze była błędna. 1 nie jest liczbą pierwszą” – czytamy w komentarzach.

Ewa Farna w drugiej ciąży. Wokalistka pochwaliła się zdjęciem ciążowego brzuszka.

Oczyszczanie skóry
Oczyszczanie skóry
59,99 zł
140,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy za 59,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska (do -62%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz