Home Kategorie Życie Szokująca pomyłka w szpitalu. Do kranów z wodą pitną podłączono rury z wodą z toalety. Odkryto to po… 30 latach.
2.35K

Szokująca pomyłka w szpitalu. Do kranów z wodą pitną podłączono rury z wodą z toalety. Odkryto to po… 30 latach.

Szokująca pomyłka w szpitalu. Do kranów z wodą pitną podłączono rury z wodą z toalety. Odkryto to po… 30 latach.

Pewien szpital uniwersytecki w Japonii odkrył, że przez pomyłkę podłączono do kranów rury wodociągowe. Błąd sięga niemal 30 lat, gdy szpital został otwarty. Personel używał tej wody m.in. do picia i mycia.

Jak informuje serwis Yomiuri Shimbun, 20 października tego roku dyrekcja szpitala Uniwersytetu Osaka w Suita ogłosiła, że niektóre rury wodociągowe na oddziale medycznym zostały źle podłączone. Śledztwo wykazało, że ok. 120 kranów jest wadliwych i stwierdzono, że problem sięga niemal 30 lat wstecz, do 1993 roku, gdy szpital został otwarty.

Pomyłki nigdy nie zasygnalizowano i nigdy nie zauważono, dopóki dyrekcja nie rozpoczęła budowy nowej stacji uzdatniania wody. Niebezpieczna woda została odkryta w trakcie inspekcji nowego budynku. Personel i pacjenci używali wody toaletowej m.in. do picia, mycia rąk czy płukania gardła.

Uniwersytet poinformował, że bada sprawę, chociaż podczas sprawdzania jakości wody nie potwierdzono żadnego zagrożenia dla zdrowia. Jak podaje Yomiuri Shimbun, władze przekazały też, że sprawdzą rury i naprawią błąd.

Na konferencji prasowej naukowiec z Uniwersytetu w Osace i wiceprezes szpitala, Kazuhiko Nakatani, przeprosił, mówiąc: „Bardzo mi przykro, że szpital uniwersytecki, który zapewnia zaawansowaną opiekę medyczną, wywołał niepokój”. Dodał, że uczelnia będzie regularnie sprawdzać podłączenie ich wodociągów.

Według raportów szpital sprawdza kolor, zapach i smak wody co najmniej raz w tygodniu i nie zgłoszono żadnych problemów od czasu rozpoczęcia rejestracji w 2014 roku.

Kolejny atak zimy. Zamiecie śnieżne i mróz do minus 10 stopni.

Źródło: Daily Mail

Letnie spa dla dwojga
Letnie spa dla dwojga
299,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Letnie spa dla dwojga od 329 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz