Home Kategorie Jedzenie Masz tę przyprawę w domu? Jak najszybciej się jej pozbądź! GIS ostrzega.

Masz tę przyprawę w domu? Jak najszybciej się jej pozbądź! GIS ostrzega.

Masz tę przyprawę w domu? Jak najszybciej się jej pozbądź! GIS ostrzega.

Groźna bakteria została wykryta w popularnej przyprawie. Jak informuje GIS, zdecydowano się wycofać ze sprzedaży kilka partii ziela angielskiego, w których wykryto Salmonellę.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Mowa o zielu angielskim produkowanym przez firmę LEVANT Foods sp. z o.o., Oddział we Wrześni, ul. Przemysłowa 5 b, i sprzedawanej przez trzy marki. W związku z wykorzystaniem przy produkcji surowca, który był zanieczyszczony bakterią Salmonella, postanowiono wycofać ze sprzedaży kilka partii produktu.

Ostrzeżenie GIS dotyczy produktu VITPOL Ziele Angielskie o numerze partii 19117/991 i terminie spożycia: sierpień 2023, produktu RUSTICA Ziele angielskie o numerze partii 23517/99 i dacie ważności sierpień 2023, a także produktu PORTLAND Ziele angielskie o numerze partii 23517991 i terminie ważności sierpień 2023.

– „Spożycie produktu bez odpowiedniej obróbki termicznej wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego” – ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania kwestionowanych partii.

Pałeczki Salmonelli naturalnie występują w jelicie grubym człowieka i wtedy nie są bakteriami chorobotwórczymi. Jednak, jeśli spożyjemy produkt, w którym się znajdują, mogą wywoływać dolegliwości żołądkowo-jelitowe u osób z obniżoną odpornością i chorobami układu pokarmowego. Objawy pojawiają się kilkanaście godzin po spożyciu i obejmują gorączkę, bóle brzucha, biegunkę, nudności i wymioty.

Tragedia w szpitalu dziecięcym. Nie żyje czworo noworodków.

Źródło: PAP

Wstęp do papugarni
Wstęp do papugarni
8,99 zł
12,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Od 8,99 zł: bilet wstępu do Papugarni Białystok

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz