Home Kategorie Poruszające Była świadkiem wybuchu w Ścinawie. Do końca życia zapamięta krzyk 4-letniego Szymka i skwierczącą skórę Teresy.

Była świadkiem wybuchu w Ścinawie. Do końca życia zapamięta krzyk 4-letniego Szymka i skwierczącą skórę Teresy.

Była świadkiem wybuchu w Ścinawie. Do końca życia zapamięta krzyk 4-letniego Szymka i skwierczącą skórę Teresy.

Budynek wielorodzinny w Ścinawie zawalił się w środę wieczorem. Do szpitala ostatecznie trafiło czworo dorosłych i jedno dziecko. Dziennikarze Faktu dotarli do świadków przerażających wydarzeń.

W Ścinawie na Dolnym Śląsku zawalił się budynek wielorodzinny. Straż pożarna długo poszukiwała rannych pod gruzami. Do szpitala ostatecznie trafiło czworo dorosłych i jedno dziecko.

Podejrzewa się, że budynek zawalił się w wyniku wybuchu gazu. Strażacy ustalili jednak, że nie był on tam nawet podłączony. Trwały prace, których celem było podłączenie instalacji.

Rzecznik Prasowy Dolnośląskiej PSP mł. Bryg. Daniel Mucha potwierdził, że poszkodowanych zostało 5 osób.

– „Mają poparzenia ciała. Stan tych osób jest różny. Jedna osoba miała poparzone około 50 procent ciała i została przetransportowana do Wrocławia LPR. Pozostałe zawieziono karetkami do miejscowego szpitala” – powiedział w rozmowie z Faktem.

Rzecznik dodał, że na ten moment nie ma ofiar śmiertelnych. Nikogo nie ma już też pod gruzami.

– „Działania zakończyły się około 4 w nocy. Na miejscu jest jeszcze jeden zastęp strażaków, który monitoruje sytuację. Do budynku nie był doprowadzony gaz, ale trzeba podkreślić, że w ulicy, która przy tym budynku biegła, był gazociąg. Nasze mierniki wykazały obecność gazu w stopniu zagrażającym wybuchem” – dodaje.

Milena Krawczyk, mieszkanka pobliskiego domu w rozmowie z dziennikarzami powiedziała, że ona i inni sąsiedzi byli przerażeni.

– „Usłyszeliśmy straszny huk. Jak wybiegliśmy, był już słup ognia” – mówi.

– „Zadzwoniliśmy po straż pożarną, która natychmiast przyjechała. Widok straszny i do tego krzyk 4-letniego Szymona, którego w piżamie wynieśli strażacy. Chłopiec był w szoku i nie wiedział, co się stało” – opowiada pani Milena.

Kobieta mieszka w domu przylegającym do zawalonego budynku. Nadal nie wie, czy będzie mogła wrócić do niego bezpiecznie. Wybuch był tak silny, że wybił szybę w oknie.

– „Jak jest w środku, nie wiem, bo nie możemy wejść. Mam też samochód uszkodzony. Siła wybuchu była bardzo duża” – podkreśla.

Osobą, która najbardziej ucierpiała, jest jej sąsiadka z budynku, w którym doszło do wybuchu, pani Teresa.

– „Skóra na jej rękach skwierczała. To straszne” – wspomina z przerażeniem pani Milena.

Zawalił się dwupiętrowy budynek. „Jest wielu rannych”.

Źródło: Fakt

Wypełnianie ubytków
Wypełnianie ubytków
44,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Wypełnienie ubytku ze znieczuleniem i przegląd jamy ustnej od 44,99 zł w gabinecie Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz