Home Kategorie Zdrowie Szokująca decyzja polskiej przychodni. Będą przyjmować tylko zaszczepionych.

Szokująca decyzja polskiej przychodni. Będą przyjmować tylko zaszczepionych.

Szokująca decyzja polskiej przychodni. Będą przyjmować tylko zaszczepionych.

Dyrektor NZOZ Neuromedyka z Żyrardowa wydał dość kontrowersyjną decyzję. W tej placówce przyjmowanie na wizyty lekarskie ograniczono do zaszczepionych, ozdrowieńców itd.

Zasadniczo informacja o tej decyzji pojawiła się na stronie Facebooka kliniki. Zgodnie z informacją zawartą we wpisie, przyjmowanie na wizyty lekarskie ograniczono do trzech kategorii osób. Mowa o zaszczepionych, ozdrowieńcach, oraz osób z negatywnym wynikiem testów na obecność Covid-19. Pozostali pacjenci będą mogli skorzystać jedynie z teleporady. Problem jest jeden, ta decyzja jest niezgodna z prawem.

Komentarze pod postem zostały błyskawicznie wyłączone. Faktem jest jednak to, że internauci nie zareagowali najlepiej na tą decyzję. Zresztą, trudno się dziwić. Jest to jawna dyskryminacja.

Przyjmowanie na wizyty lekarskie wyłącznie osób zaszczepionych wydaje się racjonalną decyzją. Problem w tym, że jest ona kompletnie niezgodna z polskim prawem.

GOV wydał stanowisko w tej sprawie:

– „Odmowa udzielenia pacjentowi pomocy medycznej z powodu braku zaszczepienia przeciw COVID-19 jest niedopuszczalna. Szczepienie to, o ile ze wszech miar zalecane jako skuteczna metoda walki z epidemią wirusa SARS-CoV-2, nie jest obowiązkowe i placówka medyczna nie może od faktu zaszczepienia warunkować udzielenia świadczeń zdrowotnych pacjentowi” – stwierdzono.

Masowa ewakuacja obywateli! Wiemy co się stało.

Źródło: bezprawnik.pl

 

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
38,00 zł
75,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz