Home Kategorie Zdrowie Niedzielski stawia sprawę jasno: tylko trzecia dawka przedłuży ważność paszportu covidowego.

Niedzielski stawia sprawę jasno: tylko trzecia dawka przedłuży ważność paszportu covidowego.

Niedzielski stawia sprawę jasno: tylko trzecia dawka przedłuży ważność paszportu covidowego.

Ministerstwo Zdrowia wydłuża ważność certyfikatów covidowych. Dotyczy to jednak jedynie osób, które przyjmą trzecią dawkę. Warto mieć to na uwadze, jeżeli decydujemy się na szczepienia.

– „Wydłużenie okresu ważności certyfikatu dokonujemy w oparciu o rekomendację Rady Medycznej. Trzecie szczepienie jest na tyle istotne dla budowy naszej odporności, że pozwoliliśmy sobie nie czekać na decyzję na poziomie całej Unii Europejskiej. Zachęcam wszystkich już zaszczepionych do skorzystania z przypominającego szczepienia, a niezaszczepionych do wejścia do grona osób chronionych przez szczepienia” – twierdzi minister zdrowia Adam Niedzielski.

Obecnie nie ma międzynarodowych ustaleń dotyczących Unijnego Certyfikatu COVID i przyjęcia dodatkowej dawki szczepienia. Dlatego też przyjęcie trzeciej dawki szczepionki, nie było odnotowywane na poziomie certyfikatu UE.

Po tym jak resort Niedzielskiego podjął tą istotną decyzję, od soboty 13 listopada, certyfikat COVID jest ważny przez rok od daty przyjęcia dawki przypominjącej. Warto mieć to na uwadze, jeżeli planujecie przyjąć dawkę przypominającą.

Masowa ewakuacja obywateli! Wiemy co się stało.

Źródło: nczas.com

Kurs online: Podstawy księgowości z MEN
Kurs online: Podstawy księgowości z MEN
89,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Podstawy księgowości z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz