Home Kategorie Zdrowie Niezaszczepieni pracownicy są wściekli. Skarżą się na dyskryminacje. „Segregacja, dyskryminacja, mobbing”

Niezaszczepieni pracownicy są wściekli. Skarżą się na dyskryminacje. „Segregacja, dyskryminacja, mobbing”

Niezaszczepieni pracownicy są wściekli. Skarżą się na dyskryminacje. „Segregacja, dyskryminacja, mobbing”

Przerażeni wzrostem zachorowań pracodawcy szukają sposobu na to, żeby zmusić pracowników do szczepień. Ci z kolei coraz gorzej reagują na wymagania pracodawców.

– „Sytuacja przybiera na sile. Mam wrażenie, że wszyscy niezdecydowani już się zaszczepili, a ta grupa, która pozostaje niezaszczepiona to robi to z przekonania. Na takich pracowników ciężko jest wywierać nacisk. Pracodawcy więc stosują rozmaite metody od przenoszenia na inne stanowiska przez obcinanie premii lub groźbę braku podwyżek. Odnotowaliśmy już także kilkanaście skarg na zwolnienie z pracy za brak szczepienia” – mówi Małgorzata Marczulewska prezes stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom.

– „Żeby była jasność: namawiamy do szczepienia się. Jako organizacja zajmująca się prawem pracy musimy wyraźnie powiedzieć, że póki Sejm nie przegłosuje ustawy o możliwości weryfikowania szczepień to pracodawca po prostu nie może tego robić”  – stwierdziła.

Na co dokładnie skarżą się pracownicy?

– „Są dwa słowa, które w skargach pojawiają się niesamowicie często: dyskryminacja i segregacja. Zarzuty bardzo poważne, nie można ich ignorować. Zdarzały się skargi, że niezaszczepieni pracownicy czuli się wprost mobbingowani. Rozumiemy jednak również pracodawców, którzy dbają o komfort i możliwość prowadzenia działalności bez groźby lockdownu” – dodaje Marczulewska. Co o tym sądzicie?

Masowa ewakuacja obywateli! Wiemy co się stało.

Źródło: innpoland.pl

Karboksyterapia na wybrane partie
Karboksyterapia na wybrane partie
55,20 zł
140,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla na wybrane partie od 69 zł w Dream Beauty Clinic w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz