Home Kategorie News Kolejne ograniczenia pandemiczne. Niezaszczepieni będą mieli ciężko.
7.33K

Kolejne ograniczenia pandemiczne. Niezaszczepieni będą mieli ciężko.

Kolejne ograniczenia pandemiczne. Niezaszczepieni będą mieli ciężko.

W Berlinie od poniedziałku obowiązywać będą nowe regulacje, które mają pomóc w walce z pandemią. Rezultatem tych ograniczeń, będą większe problemy dla niezaszczepionych.

– „Berlińczycy, którzy do tej pory się nie zaszczepili, muszą liczyć się z kolejnymi ograniczeniami” – pisze „Tagesspiegel”. W środę senat w Niemczech podjął decyzje o zaostrzeniu przepisów jeżeli chodzi o COVID-19. Jest to spowodowane tym, że rośnie liczba zakażeń i to znacząco.

Począwszy od poniedziałku biorąc pod uwagę znacznie zwiększającą się ilością zachorowań w Berlinie, dostęp do restauracji, kin i teatrów będzie wówczas możliwy tylko dla osób z grupy 2G – zaszczepionych i ozdrowieńców. Tym samym testy stają się w tym momencie bezużyteczne co jest problemem dla niezaszczepionych.

– „Zasada 2G pokazuje jasno: osoby spoza grupy zaszczepionych i ozdrowieńców będą miały niewygodnie i bardziej skomplikowanie” – stwierdził burmistrz Berlina.

– „Wprowadzana od poniedziałku w Berlinie zasada 2G będzie dotyczyć wszystkich dorosłych. Wyjątkiem będą osoby poniżej 18 r.ż. i te, które nie mogą być zaszczepione np. z powodów medycznych – te grupy będą potrzebowały codziennego negatywnego wyniku testu wszędzie tam, gdzie obowiązuje zasada2G. Tylko pod takim warunkiem otrzymają dostęp do tych miejsc” – tłumaczy „Tagesspiegel”.

Zasada 2G, czyli dostęp tylko dla osób zaszczepionych i rekonwalescentów, będzie obowiązywać w wielu miejscach. Takich jak na przykład restauracje, czy na imprezach plenerowych. Co to oznacza w praktyce? Otóż to, że niezaszczepieni będą mieli spory problem zz normalnym funkcjonowaniem i uczestniczeniem w społecznym życiu.

Rząd ogłosił dzisiaj lockdown. Obejmie on wszystkich!

Źródło: RMF24

 

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
159,99 zł
300,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Lot paralotnią ze szkoleniem (199,99 zł) i nagraniem wideo (od 219,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz