Home Kategorie Życie Ważna informacja! Można zyskać kilkaset złotych! Ale trzeba pamiętać o tym terminie.
5.42K

Ważna informacja! Można zyskać kilkaset złotych! Ale trzeba pamiętać o tym terminie.

Ważna informacja! Można zyskać kilkaset złotych! Ale trzeba pamiętać o tym terminie.

Jak zauważa InFakt.pl, osoba która prowadzi działalność gospodarczą mogą relatywnie w łatwy sposób zyskać nawet kilkaset złotych. Jak? Już śpieszymy z wyjaśnieniem.

Projekt przepisów podatkowych z tzw. Polskiego Ładu czeka na podpis prezydenta jednak już praktycznie jesteśmy pewni, że prezydent podpisze ten dokument. Jeżeli tak się stanie, to wejdą one w życie 1 stycznia.

Wiele z tych zmian wpłynie zwłaszcza na osoby prowadzące działalność gospodarczą dodatkowymi kosztami. Jedną z najważniejszych zmian jest to, że przedsiębiorcy nie będą już mieli możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku w sposób jaki znaliśmy do teraz.

Składkę zdrowotną za dany miesiąc przedsiębiorca niezatrudniający pracowników musi zapłacić w terminie do 10 dnia następnego miesiąca. InFakt.pl zwrócił jednak uwagę na to, że w przepisach Polskiego Ładu jest pewna luka. Polega ona na tym, że jeżeli składkę za grudzień zapłacimy jeszcze w grudniu, to będziemy mogli ją odliczyć od  podatku. Dzięki temu zaoszczędzi się ponad 300 złotych.

W ramach tzw. Polskiego Ładu zmieniają się zasady płacenia składki zdrowotnej. Dla wielu przedsiębiorców będzie to oznaczać to, że będą oni płacić składkę w wysokości aż 4,9% dochodów (jeżeli płacą podatek liniowy).  Przedsiębiorcy (co nie jest zaskoczeniem), są wściekli.

Rząd ogłosił dzisiaj lockdown. Obejmie on wszystkich!

Źródło: Fakt.pl

Oczyszczanie skóry
Oczyszczanie skóry
59,99 zł
140,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy za 59,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska (do -62%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz