Home Kategorie News Niespodziewanie rząd ogłosił pilną zmianę dla Polaków. Obowiązuje od weekendu i potrwa kolejny rok.
25.74K

Niespodziewanie rząd ogłosił pilną zmianę dla Polaków. Obowiązuje od weekendu i potrwa kolejny rok.

Niespodziewanie rząd ogłosił pilną zmianę dla Polaków. Obowiązuje od weekendu i potrwa kolejny rok.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 13 listopada 2021r. o wydłużeniu ważności certyfikatów COVID. Dotyczy to wszystkich osób, które przyjmą trzecią dawkę szczepionki. To ważne zwłaszcza dla podróżnych.

Ministerstwo Zdrowia przekazało do informacji publicznej, że certyfikat COVID będzie ważny przez kolejny rok od przyjęcia dawki przypominającej. Zmiana ta wchodzi w życie już od dzisiaj.

Warto zauważyć, że ważność certyfikatów będzie przedłużona o kolejne 365 dni dla osób, które przyjęły dawkę przypominającą szczepionki. Tą decyzję podjęto na podstawie rekomendacji Rady Medycznej.

– „Trzecie szczepienie jest na tyle istotne dla budowy naszej odporności, że pozwoliliśmy sobie nie czekać na decyzję na poziomie całej Unii Europejskiej. Zachęcam wszystkich już zaszczepionych do skorzystania z przypominającego szczepienia, a niezaszczepionych do wejścia do grona osób chronionych przez szczepienia” – przekazał Niedzielski.

Dawka przypominająca jest dostępna od 2 listopada dla wszystkich osób w Polsce, które ukończyły 18 lat. Można z niej skorzystać, jeżeli od pełnego zaszczepienia minęło pół roku.

E-skierowanie na szczepienie wystawiane jest automatycznie po upływie sześciu miesięcy od przyjęcia ostatniej dawki. Jak przekazał Niedzieleski na ten moment, dawkę przypominającą przyjęło 1,2 miliona osób.

Ta wiadomość jest niezwykle ważna zwłaszcza dla tych z was, którzy decydują się na podróżowanie. Certyfikat COVID wpłynie na to, że praktycznie przez rok, będziemy mogli podróżować bez żadnych ograniczeń, to niezwykle ważna informacja.

Rząd ogłosił dzisiaj lockdown. Obejmie on wszystkich!

Źródło: turysci.pl

Pakiety spa z 24-karatowym złotem
Pakiety spa z 24-karatowym złotem
119,20 zł
199,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Pakiety Relax day spa (od 149 zł) lub DeLUX day spa z 24-k złotem (od 229 zł) w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz