Home Wideo Zbierają siły żeby sforsować granicę? SG: „Szykuje się coś dużego”.

Zbierają siły żeby sforsować granicę? SG: „Szykuje się coś dużego”.

Zbierają siły żeby sforsować granicę? SG: „Szykuje się coś dużego”.

– „Strona białoruska przygotowuje się dzisiaj na dużą próbę forsowania granicy” – poinformowała w niedzielę Straż Graniczna. Sytuacja jak widać, robi się niebezpieczna.

– „Po „spokojnej” nocy w rejonie koczowiska w Kuźnicy aktualnie obserwujemy, że w to miejsce dysponowane są kolejne grupy uzbrojonych funkcjonariuszy służb białoruskich. Zauważamy wśród migrantów poruszenie. Pojawił się również telewizyjny wóz transmisyjny” – przekazała straż graniczna na Twitterze.

– „Widać, że strona białoruska przygotowuje się dzisiaj na dużą próbę forsowania granicy. Nasze siły są w gotowości do działania” – napisano.

– „przy granicy z Polską po stronie Białorusi co chwilę pojawiają się osoby, które eskalują sytuację”. – Ten mężczyzna oddał strzały w powietrze, potem próbował uszkodzić polską barierę graniczną” – napisał Stanisław Żaryn, wrzucając jednocześnie na Twitter zdjęcie mężczyzny w mundurze.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 33 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Najgorsze jest to, że ponad 17 tysięcy z nich przypadło na październik.

Jak wiemy, zasadniczo do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią ma powstać stalowy płot z drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Do tego czasu jednak, sytuacja może się znacznie pogorszyć. Sporo mówi się o wojnie.

Niespodziewanie rząd ogłosił pilną zmianę dla Polaków. Obowiązuje od weekendu i potrwa kolejny rok.

 

Źródło: Fakt

Kurs online: Majster budowlany
Kurs online: Majster budowlany
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Majster budowlany (79 zł) oraz Specjalista budownictwa (159 zł) z certyfikatem z Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz