Home Kategorie News Migranci będą szturmować granicę? Ogromny tłum w Kuźnicy.

Migranci będą szturmować granicę? Ogromny tłum w Kuźnicy.

Migranci będą szturmować granicę? Ogromny tłum w Kuźnicy.

Wielka fala migrantów napiera na granicę polsko-białoruską. Niedaleko przejścia w Kuźnicy zebrała się spora grupa mężczyzn, którzy chcą wtargnąć na teren naszego kraju. Tłum cały czas się powiększa.

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest coraz bardziej niepokojąca. Brytyjski generał, Nick Carter nie ma wątpliwości, że to może być początkiem większego konfliktu.

Dzisiaj od godzin południowych na przejściu w Kuźnicy obserwujemy sceny podobne do tych, które kilka lat temu obserwowaliśmy na granicy Turcji i Syrii. Polskie służby podają, że duża część przybyszów z Afganistanu, Syrii i Iraku opuściła już dotychczasowe obozowisko, aby starać się sforsować granice. Tysiące młodych mężczyzn usiłują nieuleganie wejść na teren naszego kraju.

W sieci pojawiły się materiały, które pokazują, jak wielka jest skala zjawiska. Policja wykorzystuje śmigłowce, aby obserwować, co dokładnie się tam dzieje. Niestety, widząc ilu jest migrantów, możemy spodziewać się, że w pewnym momencie nasze służby mogą być bezradne. W trakcie konferencji prasowej rzeczniczka straży granicznej zadeklarowała, że nie mają zamiaru się poddać.

– „Nie zejdziemy z posterunków. Czekamy na rozwój w Kuźnicy, będziemy reagować.”

W związku z coraz gorszą sytuacją na granicy, pojawiły się głosy, aby skorzystać z postanowień artykułu 4 NATO. Według niego państwa członkowskie mogą przeprowadzić konsultacje, gdy stwierdzą, że ich integralność terytorialna może być naruszona. Szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii RP, Jakub Kumoch poruszył tę kwestię. Powiedział, że Andrzej Duda rozmawiał już w tej sprawie z prezydentami krajów bałtyckich. Wszyscy wyrazili poparcie dla Polski.

– „Mamy do czynienia z kryzysem migracyjnym, to nie jest wojna polsko-białoruska.”

Niedaleko przejścia jest obecnie kilku dziennikarzy, którzy obserwują działania migrantów. Niestety, ich napór z minuty na minutę jest coraz większy. Kilka ruchomych zapór z drutu kolczastego może niedługo być niewystarczające do powstrzymania ich. Ppor. Anna Michalska zapowiedziała, że wkrótce ruszy budowa nowych konstrukcji, które pomogą choć przez jakiś czas odpierać ataki rozwścieczonego tłumu imigrantów.

– „Budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej rozpocznie się w kilku miejscach jednocześnie.”

Zbierają siły żeby sforsować granicę? SG: „Szykuje się coś dużego”.

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 25 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz