Home Kategorie News Nauka zdalna wraca do szkół. Pierwsze takie decyzje przez kryzys na granicy.
6.26K

Nauka zdalna wraca do szkół. Pierwsze takie decyzje przez kryzys na granicy.

Nauka zdalna wraca do szkół. Pierwsze takie decyzje przez kryzys na granicy.

W poniedziałek białoruskie służby przyprowadziły na przejście graniczne w Kuźnicy kilkutysięczną grupę uchodźców. Przez sytuację na granicy z Białorusią, w dwóch szkołach na Podlasiu wprowadzono już naukę zdalną.

Naukę zdalną wprowadzono na mocy rozporządzenia ministra edukacji i nauki. Z powodu kryzysu na granicy polsko-białoruskiej szef resortu edukacji dał dyrektorom szkół w powiatach graniczących z Białorusią zmianę trybu nauczania.

Podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka wydała zgodę na zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkole podstawowej w Nowym Dworze i w szkole podstawowej w Kuźnicy. Rzeczniczka kuratorium dodała, że to pierwsze takie decyzje kurator oraz pierwsze wnioski złożone przez placówki edukacyjne.

– „W szkole podstawowej w Nowym Dworze zajęcia w trybie zdalnym będą się odbywać od 15 do 26 listopada, a w szkole podstawowej w Kuźnicy od 16 do 19 listopada” – poinformowała Palanis.

To właśnie w Kuźnicy duża grupa uchodźców zgromadziła się przed przejściem granicznym. Nowy Dwór jest położony kilkanaście kilometrów dalej.

Zgodnie z rozporządzeniem do 30 listopada 2021 r. decyzję o zmianie trybu nauczania podejmuje dyrektor szkoły w uzgodnieniu z organem prowadzącym szkoły i kuratorem oświaty. Na naukę zdalną mogą przechodzić placówki edukacyjne (szkoły lub przedszkola publiczne i niepubliczne) z dziewięciu przygranicznych powiatów: augustowskiego, bialskiego, białostockiego, hajnowskiego, łosickiego, sejneńskiego, siemiatyckiego, sokólskiego i włodawskiego. W uzasadnieniu rozporządzenia napisano, że wynika ono „z potrzeby określenia sposobu funkcjonowania jednostek systemu oświaty z uwagi na kryzys migracyjny i napiętą sytuację na granicy polsko-białoruskiej”.

Alarm bombowy w kilkudziesięciu szkołach i przedszkolach. Autor groził „bombą koncentryczną”.

Źródło: PAP

Całodniowe wejście do sali zabaw
Całodniowe wejście do sali zabaw
11,99 zł
25,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Sala zabaw: nieograniczone czasowo wejście od 14,99 zł w Sali Zabaw Podwodny Świat w Tychach (do -44%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz