Home Kategorie Porady Odkręcisz śrubkę i nie uwierzysz. Rachunki za ogrzewanie nagle zmaleją.
30.04K

Odkręcisz śrubkę i nie uwierzysz. Rachunki za ogrzewanie nagle zmaleją.

Odkręcisz śrubkę i nie uwierzysz. Rachunki za ogrzewanie nagle zmaleją.

Niektóre wskazówki, które znajdujesz w sieci budzą sporo wątpliwości, ale nie tym razem. Okazuje się, że trik ze śrubką w oknie może faktycznie przynieść finansowe korzyści.

Rachunki za ogrzewanie rosną. Jeśli jednak masz plastikowe okna, możesz sporo zaoszczędzić. Wystarczy przekręcić właściwą śrubkę. Jeśli o 25% mniejsze rachunki, musisz to przetestować.

Obecnie oszczędności szukamy dosłownie wszędzie, dlatego poniższy trik może być na wagę złota. Nieszczelne lub źle zamontowane okna powodują spore straty ciepła, a co za tym idzie zwiększone opłaty za ogrzewanie.

Najpierw sprawdź szczelność. Włóż kartkę do połowy w szparę powstałą przy uchyleniu okna i zamknij je. Jeśli bez problemu wyciągniesz ją z powrotem, masz problem z nieszczelnymi oknami. Wtedy przejdź do poniższej sztuczki.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami plastikowych okien, bez problemu znajdziemy tzw. śrubę dociskową, która pomoże nam w regulacji docisku skrzydła okna do jego ramy. Wystarczy, że przekręcimy śrubkę odwrotnie do ruchu zegarowych wskazówek, a zwiększymy interesujący nasz docisk. W ten oto sposób ciepło z grzejników nie ucieknie na zewnątrz, a chłodne zimowe powietrze nie dostanie się do środka.

Tak dokręcone okna utrzymujmy przez cały okres jesienno-zimowy, a także na początku wiosny. Gdy tylko pogoda będzie nieco bardziej przyjazna pod względem temperatury, wystarczy, że odkręcimy śrubkę ponownie w przeciwnym, niż poprzednio kierunku.

Ogromny skandal na koncercie. Wokalistka… oddała mocz na fana [WIDEO]

Źródło: WP Kobieta

Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
89,00 zł
399,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online Pracownik działu kadr i płac z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz