Home Kategorie Życie 600 plus zamiast 500 plus? Poznaliśmy deklarację rządu.

600 plus zamiast 500 plus? Poznaliśmy deklarację rządu.

600 plus zamiast 500 plus? Poznaliśmy deklarację rządu.

W momencie wprowadzenia programu „Rodzina 500 plus” w 2016 roku można było kupić o wiele więcej, niż obecnie. Rząd zapowiedział łagodzenie wysokiej inflacji za pomocą tarczy antyinflacyjnej. Zdradził też plany co do waloryzacji 500 plus.

500 plus jest warte coraz mniej. Eksperci wyliczyli, że gdyby świadczenie było waloryzowane, jak emerytury, obecnie rodzice otrzymywaliby ponad 100 zł więcej.

Brak waloryzacji będzie szczególnie odczuwalny w przyszłym roku. Między innymi przez to już w grudniu 2021 roku ruszyć ma tarcza antyinflacyjna. Czy wszechobecna drożyzna sprawi, że rządzący postanowią waloryzować również świadczenia na dzieci?

Wiceminister rodziny Barbara Socha w programie „Money. To się liczy” rozwiała wszelkie nadzieje na urealnienie 500 plus.

– „Inflacja jest problemem nie tylko polskich rodziców, to problem nas wszystkich. NBP podejmuje odpowiednie działania. My cały czas pracujemy nad polityką prorodzinną, nad wprowadzaniem kolejnych instrumentów, również nad udoskonaleniem tych obowiązujących. Natomiast na dzień dzisiejszy żadne zmiany w programie 500 plus nie są planowane.”

Brak zmian oznacza brak waloryzacji, co jest tak naprawdę cichą obniżką świadczenia. 500 plus przez galopującą inflację będzie coraz mniej pomocne.

Socha przekonywała, że zostanie to zrekompensowane dzięki rodzinnemu kapitałowi opiekuńczemu, czyli nowemu świadczeniu przysługującemu na drugie o i kolejne dzieci w rodzinie w wieku 12-36 miesięcy.

Nie żyje Kamil Durczok. Dziennikarz miał 53 lata. Poznaliśmy przyczynę śmierci.

Źródło: money.pl

Chochołowskie Termy: baseny
Chochołowskie Termy: baseny
89,00 zł
18 dni
do końca oferty!
Chochołowskie Termy: bilet do strefy basenowej i leczniczej dla 1 osoby od 55 zł i więcej opcji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz