Home Kategorie News Zwłoki 20-letniego Syryjczyka odnalezione przy granicy. Podano przyczynę śmierci.
5.31K

Zwłoki 20-letniego Syryjczyka odnalezione przy granicy. Podano przyczynę śmierci.

Zwłoki 20-letniego Syryjczyka odnalezione przy granicy. Podano przyczynę śmierci.

Przyczyną zgonu młodego Syryjczyka mogło być wychłodzenie organizmu – dowiadujemy się z wyników sekcji zwłok. Prokuratura powołała biegłych do maksymalnie szczegółowego sprawdzenia, czy w grę mogły wchodzić inne czynniki.

Ciało około 20-letniego mężczyzny odnaleziono w piątek w rejonie Wólki Terechowskiej niedaleko granicy Polski z Białorusią. Ciało znajdowało się na terenie leśnym. Odnalazł je pracownik firmy zajmującej się usługami leśnymi.

O wynikach sekcji zwłok w rozmowie z PAP powiedział szef Prokuratury Rejonowej w Hajnówce Jan Andrejczuk. To ten organ zajmuje się śledztwem badającym przyczyny i okoliczności śmierci 20-latka.

Prok. Andrejczuk poinformował, że po otrzymaniu wyniku sekcji zwłok z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, w śledztwie powołani zostali biegli różnych specjalności, by możliwie kompleksowa była ocena dotycząca przyczyn zgonu cudzoziemca. Przeprowadzone zostaną m.in. badania histopatologiczne pobranych wycinków organów i badania pod kątem zakażenia koronawirusem; śledczy rozważają też możliwość badania toksykologicznego.

– „Chcemy mieć opinię kompleksową, która obejmie całkowite badanie osoby zmarłej, żeby nie było żadnych wątpliwości, że inna okoliczność nie przyczyniła się do jego zgonu” – dodał prokurator. Przy zmarłym znaleziono syryjski odpowiednik dowodu osobistego i m.in. bilety lotnicze. Wynika z nich, że do Mińska na Białorusi dotarł on w pierwszym tygodniu listopada.

– „Na podstawie tych dokumentów przyjęliśmy dane personalne tego mężczyzny. Ale zwrócimy się jeszcze do ambasady Syrii o pomoc, być może strona syryjska dysponuje danymi tego pana, zdjęciem, liniami papilarnymi, kodem DNA, żeby nam to przekazała do ostatecznej identyfikacji.”

Według informacji, które przekazała wcześniej policja, od końca września na Podlasiu w pasie przygranicznym odnaleziono zwłoki 6 innych cudzoziemców. Wszystkie te sprawy przekazano do jednego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Suwałkach.

Nie żyje Kamil Durczok. Dziennikarz miał 53 lata. Poznaliśmy przyczynę śmierci.

Źródło: PAP

Badanie wzroku i soczewki
Badanie wzroku i soczewki
39,99 zł
89,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie wzroku z doborem soczewek kontaktowych za 39,99 zł w salonach Twoje Soczewki – 22 lokalizacje (zamiast 89 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz