Home Kategorie News Ogromne zmiany od 1 stycznia dla milonów Polaków już przesądzone. Andrzej Duda podpisał ustawę.
31.17K

Ogromne zmiany od 1 stycznia dla milonów Polaków już przesądzone. Andrzej Duda podpisał ustawę.

Ogromne zmiany od 1 stycznia dla milonów Polaków już przesądzone. Andrzej Duda podpisał ustawę.

Pod koniec zeszłego miesiąca Sejm postanowił, że podatkowa część Polskiego Ładu zostanie wprowadzona od początku 2022 roku. Odrzucono w ten sposób poprawkę Senatu zakładającą, że nowe rozwiązania miałyby wejść w życie dopiero w 2023.

Mowa tutaj o ustawie zmieniającej ustawę o podatku dochodowym dla osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i niektórych innych ustaw.

W październiku posłowie zagłosowali przeciwko przyjęciu m.in. poprawki zmierzającej do ustanowienia podstaw prawnych pokrycia uszczerbku finansowego jednostek samorządu terytorialnego w związku z wejściem w życie nowych regulacji i przeciw zwiększeniu podatku dla organizacji pożytku publicznego z 1 do 1,2 procent.

Negatywną opinię otrzymała też poprawka rozszerzająca tzw. ulgę dla klasy średniej o emerytów i osoby zatrudnione na umowie zlecenie, a także poprawka, która miała rozszerzyć preferencje podatkowe na osoby posiadające przynajmniej trójkę dzieci.

Ostatecznie Senat zaproponował kilkadziesiąt poprawek do ustaw, z których spora część miała charakter redakcyjny i uściślający. Poprawki te w piątek przyjął Sejm.

Uchwalona nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw wprowadza rozwiązania podatkowe zawarte w Polskim Ładzie, m.in. podnosi kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł oraz próg podatkowy z 85 tys. zł do 120 tys. zł.

Ustawa likwiduje też odpis składki zdrowotnej od podatku, zmienia zasady naliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców oraz wprowadza tzw. podatek minimalny dla korporacji.

16 listopada ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a także niektórych innych ustaw podpisał prezydent Andrzej Duda.

Rząd dorzuci się do kredytu. Andrzej Duda podpisał ustawę.

Źródło: PAP

Bilety do strefy basenowej i spa w Gorącym Potoku w Szaflarach
Bilety do strefy basenowej i spa w Gorącym Potoku w Szaflarach
29,00 zł
39,00 zł
79 dni
do końca oferty!
Bilety do strefy basenowej i spa w Gorącym Potoku w Szaflarach (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz