Home Kategorie Ludzie „Napiszę prawdę, bo Kamilowi nic już nie zaszkodzi”. Mocny wpis po śmierci Durczoka.

„Napiszę prawdę, bo Kamilowi nic już nie zaszkodzi”. Mocny wpis po śmierci Durczoka.

„Napiszę prawdę, bo Kamilowi nic już nie zaszkodzi”. Mocny wpis po śmierci Durczoka.

Kamil Durczok nie żyje. Krzysztof Skiba opublikował w sieci obszerny wpis, w którym pożegnał dziennikarza. Nie obyło się jednak bez gorzkich refleksji.

Kamila Durczoka żegnają dzisiaj niemal wszyscy od dziennikarzy i prezenterów po polityków. Niemal wszyscy w swoich wpisach podkreślają jego talent i doceniają warsztat, nie zapominając jednak o kontrowersjach związanych z jego osobą.

Obszerny i wyjątkowo szczery post o Durczoku zamieścił Krzysztof Skiba. Artysta zatytułował wpis „Szklanka dla Kamila”.

– „Napiszę prawdę, bo Kamilowi nic już nie zaszkodzi” – zaczyna Skiba.

Po czym opisuje, że często był zapraszany przez dziennikarza i jego kolegów na imprezy. Lider Big Cyca podkreśla, że wielokrotnie odmawiał uczestnictwa w spotkaniach z tzw. „męską wódeczką” w tle. Dzisiaj zdaje się tego żałować.

– „Zasłaniałem się pracą. I teraz ta myśl, że może gdybym przyszedł, to udałoby mi się odciągnąć go od tych pokus. Zatrzymać toczenie się z równi pochyłej.
Kamil spadł z samego topu. Był gwiazdą mediów, cenionym i nagradzanym dziennikarzem, a kilka lat później tak nabroił, że znalazł się praktycznie na dnie. Jakie to ludzkie i jakie to smutne.”

Artysta wspomina, że pomimo wielu zawodowych sukcesów, otoczenie nie przepadało za Durczokiem. Nie chodziło wyłącznie o różne afery, ale też o „gwiazdorzenie i zadzieranie nosa”.

Skiba przytoczył historię o spotkaniu z dziennikarzem w małym pubie w Katowicach. Durczok nie krył zdziwienia, że członek Big Cyca występuje w „takiej budzie”.

Mimo wielu gorzkich wspomnień związanych z Durczokiem Skiba wyraził szacunek wobec jego walki  z chorobą, nałogiem i niechęcią społeczeństwa.

– „Kamil walczył do końca. Mimo nałogu, który go zjadał i życia, które mu się kompletnie posypało, nie poddawał się. Założył portal informacyjny, angażował się w akcje społeczne, był czynnym publicystą, komentował celnie scenę polityczną. Wytoczył procesy gazetom, które pisały o nim bzdury. Mimo zdarzającego się hejtu i ataków, pokazywał swą jasną stronę mocy.”

Artysta spuentował życie, karierę i upadek Kamila Durczoka słowami:

– „Pogubiony człowiek, świetny dziennikarz, ulubiony cel ataku dla wielu, którzy nie mieli takiego talentu jak on. Jak to łatwo w Polsce doładować sobie akumulatory, gdy się widzi upadek bliźniego. A mało kto, był tak wysoko i tak nisko upadł. Choć upadł nie do końca, bo walczył.”

Pełną treść wpisu Skiby znajdziecie poniżej:

Była żona pokazała nieznane zdjęcia Kamila Durczoka. „Zapamiętam…”

Oczyszczanie skóry
Oczyszczanie skóry
59,99 zł
140,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy za 59,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska (do -62%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz