Home Kategorie Zdrowie Rodzice i dwójka dzieci trafili do szpitala. Ojciec nie przeżył, matka walczy o życie. Mieli fałszywe zaświadczenia o szczepieniu.
8.89K

Rodzice i dwójka dzieci trafili do szpitala. Ojciec nie przeżył, matka walczy o życie. Mieli fałszywe zaświadczenia o szczepieniu.

Rodzice i dwójka dzieci trafili do szpitala. Ojciec nie przeżył, matka walczy o życie. Mieli fałszywe zaświadczenia o szczepieniu.

4-osobowa rodzina z Budapesztu trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Wszyscy zostali podłączeni do respiratorów. Ojciec zmarł. Jak podaje dziennik „Blikk”, mieli fałszywe zaświadczenia o szczepieniu na COVID-19.

Rodzice i dwójka dzieci w wieku szkolnym zachorowali na COVID-19 i niedługo później trafili na oddział intensywnej opieki w Budapeszcie. Ojca nie udało się uratować. Matka walczy o życie. Również najmłodsze dziecko jest w stanie zagrażającym życiu.

– „W tle rysuje się bardzo smutna, a zarazem pouczająca historia. Jak się dowiedzieliśmy, żaden członek rodziny nie się zaszczepił, ale potrzebowali zaświadczenia o zaszczepieniu przeciw COVID-19, bo często podróżowali za granicę” – napisał „Blikk”.

Lekarze powiadomili o sytuacji władze, gdyż zaświadczenia o szczepieniu rodziny wydały im się podejrzane. Sprawę bada policja. Dziennikarze twierdzą, że popyt na fałszywe zaświadczenia jest coraz większy i policja prowadzi śledztwo już w 17 sprawach, gdzie lekarze i pielęgniarki byli uwikłani w wystawianie fałszywych dokumentów.

Na Węgrzech w pełni zaszczepionych przeciw koronawirusowi jest około 60 proc. ludności – według wtorkowych danych ponad 6 mln osób.

W kraju trwa obecnie czwarta fala pandemii i liczba zgonów na COVID-19 oraz zakażeń gwałtownie rośnie. W ciągu ostatniej dobry stwierdzono 5323 nowych infekcji i zmarło 165 chorych. Liczba aktywnych zakażeń koronawirusem wzrosła do prawie 107 tys.

Niemowlę z COVID-19 walczy o życie. „Minimalizujemy ból, ale całkiem się nie da”.

Źródło: PAP

Wypełnienie zmarszczek lub ust
Wypełnienie zmarszczek lub ust
49,99 zł
600,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wypełnienie zmarszczek i więcej: 49,99 zł za groupon zniżkowy wart 600 zł w Barbara Beauty w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz