Home Kategorie Życie Wiemy kiedy spadnie śnieg. Synoptycy ujawnili datę ataku zimy.
21.40K

Wiemy kiedy spadnie śnieg. Synoptycy ujawnili datę ataku zimy.

Wiemy kiedy spadnie śnieg. Synoptycy ujawnili datę ataku zimy.

Pierwszy śnieg w Polsce ma pojawić się najprawdopodobniej w czwartym tygodniu listopada. Atak zimy nie będzie jednak intensywny, jednak w całym kraju możliwe są opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Pogoda za oknem jest jesienna, jednak zima zbliża się wielkimi krokami. Najnowsza prognoza IMGW przewiduje, kiedy spadnie pierwszy śnieg w tym roku.

Synoptycy informują, że pierwszy śnieg w kraju pojawi się jeszcze w listopadzie.

– „Najnowsze wyliczenia modeli numerycznych sugerują, że w przyszłym tygodniu, we wtorek lub środę (23-24 listopada), może pojawić się pewien zimowy epizod” – czytamy w prognozie.

– „Co prawda, raczej nie ulepimy bałwana, no może jedynie w górach, jednak w całym kraju możliwe są opady deszczu ze śniegiem, a nawet mokrego śniegu” – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jeśli te przewidywania się sprawdzą, w połowie przyszłego tygodnia Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Skandynawii, co sprowadzi do nas wilgotne i mroźne masy powietrza.

Temperatura w ciągu dnia będzie raczej dodatnia w granicach od 1 do 5 stopni. Chłodniej jednak będzie w nocy. Temperatura może spaść nawet do minus 4, powodując zamarzanie deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.

– „Warunki na drogach nie będą komfortowe, dlatego warto pomyśleć już o zmianie opon na zimowe” – ostrzega IMGW.

Piotr Gąsowski jest pod maską tlenową. Opublikował niepokojące nagranie.

Źródło: IMGW

Polmed: 10 profili badań laboratoryjnych
Polmed: 10 profili badań laboratoryjnych
19,90 zł
90 dni
do końca oferty!
Badania laboratoryjne w 10 profilach od 19,90 zł – ponad 200 lokalizacji w ponad 110 miastach w Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz