Home Kategorie Poruszające Nie żyje 12-letni chłopiec. Dwa dni wcześniej zaszczepił się na COVID-19.

Nie żyje 12-letni chłopiec. Dwa dni wcześniej zaszczepił się na COVID-19.

Nie żyje 12-letni chłopiec. Dwa dni wcześniej zaszczepił się na COVID-19.

12-latek z Niemiec zmarł dwa dni po zaszczepieniu się na COVID-19. Instytut Paula Ehrlicha przekazał, że szczepienie nie było jedyną przyczyną zgonu dziecka.

12-letni chłopiec z okolic Cuxhaven na północy Niemiec w połowie października przyjął drugą dawkę szczepionki na koronawirusa firmy Pfizer/BioNTech. Jak informuje Deutsche Welle, dziecko zmarło dwa dni po zabiegu. Instytu Paula Ehrlicha, który odpowiada za dopuszczanie i kontrolę szczepionek na terenie Niemiec, opublikował wyniki sekcji zwłok 12-latka.

Autopsja wykazała, że szczepionka nie była jedynym powodem śmierci nastolatka. U 12-latka stwierdzono „szczególnie ciężką, niezależną od szczepionki chorobę serca”.

– „Biorąc pod uwagę wyniki obszernych badań medycznych, szczepionka nie może być uważana za jedyną przyczynę zgonu” – napisano w oświadczeniu.

Starosta powiatu Cuxhaven Kai-Uwe Bielefeld poinformował, że śmierć chłopca dla rodziny i bliskich „pozostaje nieskończenie bolesna i głęboko dotyka nas wszystkich”.

W Niemczech około dwa miliony nastolatków w wieku 12-17 lat przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19. To prawie 44 procent tej grupy wiekowej. Z oficjalnych danych wynika, że po przyjęciu preparatu firmy Pfizer/BioNTech zmarło pięcioro nastolatków. U co najmniej trzech występowały już wcześniej poważne schorzenia.

Piotr Gąsowski jest pod maską tlenową. Opublikował niepokojące nagranie.

Źródło: Deutsche Welle

Squash: gra ze szkoleniem
Squash: gra ze szkoleniem
39,99 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Godzina gry w squasha z wypożyczeniem sprzętu i szkoleniem za 39,99 zł w PSQ Powersquash (zamiast 99 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz