Home Kategorie News Nauka zdalna dla wszystkich uczniów. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję.

Nauka zdalna dla wszystkich uczniów. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję.

Nauka zdalna dla wszystkich uczniów. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję.

Resort zdrowia zdecydował, że nauka zdalna dotyczy też uczniów zaszczepionych, których nie obowiązuje kwarantanna – informuje Wyborcza. Szkoły nie mogą oficjalnie sprawdzić czy dany uczeń zaszczepił się na COVID-19.

Nauka zdalna wraca do szkół w przypadku stwierdzenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki. Burmistrz warszawskiej Woli, która była pionierem akcji szczepień w szkołach, chciał aby zaszczepieni uczniowie nie byli wysyłani na zdalne lekcje.

– „Mamy jednak trochę związane ręce, bo pomimo tego, że prowadzimy akcję szczepień wśród dzieci i młodzieży, to nie możemy skorzystać z danych dotyczących poziomu ich wyszczepienia, bo takich danych po prostu nie ma” – mówił.

Ministerstwo zdrowia w piśmie, które trafiło do burmistrza Krzysztofa Strzałkowskiego, stwierdza, że dane o szczepieniach na COVID-19 są „danymi medycznymi” i nie mogą one trafić do szkół.

– „Aktualnie obowiązująca zasada szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień oparta jest nadal na zasadzie dobrowolności decyzji o zaszczepieniu się i zapewnienia swobody takiego wyboru.  Wszelkie dane […] nie mogą być przekazywane innym instytucjom ponad te, które posiadają takie prawo na bazie obowiązujących regulacji prawnych. W sytuacji zmiany formuły opisanej powyżej będą dokonywane stosowne zmiany przepisów” – czytamy.

– „Od kwietnia upominamy się o te regulacje, aby m.in nie zamykać szkół” – napisała na Twitterze Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, odpowiadająca za sprawy medyczne w stolicy.

– „Tymczasem tylko dziś zawieszenia w 35 placówkach oświatowych na terenie Woli, łącznie 138 oddziałów, w tym SP nr 351 w całości klasy I – VIII i całe Przedszkole nr 269” – dodał Krzysztof Strzałkowski.

Na początku września resort edukacji nie zgodził się na podział na zaszczepione i niezaszczepione dzieci.

– „Nie chcemy dzielić uczniów ze względu na decyzje rodziców. Żadnej segregacji sanitarnej w szkołach nie będzie” – mówił Przemysław Czarnek.

Pracodawca sprawdzi, czy pracownik się zaszczepił? Jest przełom.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Oczyszczanie i pielęgnacja cery
Oczyszczanie i pielęgnacja cery
119,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Oczyszczanie i pielęgnacja cery: ekskluzywny, 11-etapowy pakiet zabiegów od 119,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz