Home Kategorie News Ledwo wprowadzona ustawa już wymaga pilnych napraw. Chodzi o składkę zdrowotną.
3.60K

Ledwo wprowadzona ustawa już wymaga pilnych napraw. Chodzi o składkę zdrowotną.

Ledwo wprowadzona ustawa już wymaga pilnych napraw. Chodzi o składkę zdrowotną.

– „We wtorek prezydent podpisał Polski Ład, a na wczorajszy wieczór posłowie zaplanowali już głosowanie nad poprawkami do niego” – tak twierdzi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Posłowie nie mogli postąpić inaczej co wynika z faktu, że zasadniczo reforma podatkowa zawiera ewidentną lukę, którą trzeba załatać. Inaczej objęci nowymi zwolnieniami z PIT w ogóle nie płaciliby składki zdrowotnej.

– „Jednak nawet po tej poprawce w ustawie zdrowotnej pozostanie wciąż wiele błędów i nieścisłości. Można odnieść wrażenie, że to najgorzej skonstruowana nowelizacja w ramach całego Polskiego Ładu” – czytamy dalej w artykule.

Warto zauważyć, ze ogólnie rzecz biorąc zwolnieni z PIT będą płacić składkę zdrowotną do wysokości hipotetycznej zaliczki na PIT obliczonej zgodnie z przepisami obowiązującymi na 31 grudnia 2021 r.

– „O ile w przyszłym roku będzie to może jeszcze wykonalne, o tyle trudno sobie wyobrazić, by ktoś pamiętał za cztery lata, jak był liczony PIT w 2021 r.” – tłumaczy”DGP”.

Michał Pankiewicz, który jest radcą prawny mówi jednoznacznie:

– „Trudno oprzeć się wrażeniu, że przepisy były przygotowywane w pośpiechu, co przełożyło się na niską jakość legislacyjną. W takim otoczeniu zwiększa się pole dla arbitralnych decyzji ZUS przy jednoczesnym wzroście ryzyka prawnego po stronie obywateli” –

Koronawirus raport 18.11.2021. Dziesiątki tysięcy zakażonych i setki zgonów.

Źródło: Money.pl

 

Okulary korekcyjne
Okulary korekcyjne
19,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Okulary korekcyjne: 19,99 zł za groupon zniżkowy wart 120 zł i więcej opcji w AndyOptic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz