Home Kategorie Zdrowie Polityka a nie merytoryka? Lekarze komentują strategię na czwartą falę pandemii.

Polityka a nie merytoryka? Lekarze komentują strategię na czwartą falę pandemii.

Polityka a nie merytoryka? Lekarze komentują strategię na czwartą falę pandemii.

– „Przymus szczepień w służbie zdrowia to pomysł mocno opóźniony” – to projekt ustawy, który pozwoli pracodawcom sprawdzać czy pracownik się szczepił. Lekarze komentują obecną sytuacje.

– „Dotychczasowe działania rządu w czasie czwartej fali pandemii nie miały podstaw medycznych, tylko polityczne. Ostatnie propozycje, które pojawiają się z opóźnieniem, nabierają cech medycznych. Sam fakt ich opóźnienia, gdy mamy rozbuchaną epidemię i jesteśmy na szczycie fali, oznacza, że one były podejmowane z pobudek politycznych” – tłumaczy Robert Flisiak.

– „Cieszymy się z każdej inicjatywy, która jest próbą ograniczania liczby zakażeń. Taką jest propozycja nowej ustawy. Na posiedzeniu Rady Medycznej padły jednak propozycje, by dostęp do pewnych usług warunkować posiadaniem certyfikatów covidowych” – twierdzi profesor Krzysztof Tomasiewicz.

– „Cały czas wracamy do tego, że powinny być egzekwowane przepisy, które już obowiązują: chodzi o obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. To powinno być pilnowane i karane w sytuacji nieprzestrzegania zaleceń. Kolejne sprawy to – poza możliwością kontrolowania i sprawdzania przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony – powinny być wprowadzone przepisy, które już funkcjonują w większości krajów europejskich, w różnej formie. Opierają się o kontrolę i konieczność okazywania certyfikatów szczepień, w przypadku korzystania z przestrzeni publicznej. Nie ma w Polsce woli, by to wprowadzić. Mam wrażenie i wygląda na to, że polski rząd stosuje strategię „Aby do wiosny” – dodaje profesor Robert Flisiak.

Lekarze-specjaliści zwracają uwagę także na to, że warto wprowadzić regułę, zgodnie z którą zaszczepieni uczniowie nie trafialiby na naukę zdalną. Zwracają oni zwłaszcza uwagę na liczne korzyści, zapewniane przez tryb stacjonarny. Problem w tym, że obecna sytuacja wskazuje wyraźnie na to, że szczepionki nie chronią w 100% przed COVID.

Koronawirus raport 18.11.2021. Dziesiątki tysięcy zakażonych i setki zgonów.

Źródło: RMF 24

 

Laserowy peeling węglowy
Laserowy peeling węglowy
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Laserowy peeling węglowy na twarz, szyję i dekolt od 99,99 zł w Studiu Urody Yasuno w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz