Home Kategorie News Uwaga to już pewne! Czeka nas olbrzymi wzrost cen.
9.60K

Uwaga to już pewne! Czeka nas olbrzymi wzrost cen.

Uwaga to już pewne! Czeka nas olbrzymi wzrost cen.

Ceny w Polsce rosną już w tempie 6,8 proc. rok do roku. Tyle wyniosła inflacja za październik według oficjalnych statystyk GUS, a prawda jest taka, że sytuacja będzie jeszcze gorsza. Szykujmy się.

– „Na początku roku czeka nas jeszcze wyższa inflacją, ja obstawiam nawet dwucyfrową, ponieważ wchodzi w życie Polski Ład, który mocno uderzy po kieszeni osoby, które lepiej zarabiają i szczególnie przedsiębiorców, a jak wiadomo, przedsiębiorcy będą chcieli te koszty sobie jakoś odrobić, więc będą przerzucali te rosnące koszty właśnie na klientów” – twierdzi ekonomistka Alicja Defretyka

Główny Urząd Statystyczny podał, że inflacja w październiku wyniosła 6,8 proc. GUS jednak zakłada, że już na początku roku 2022 osiągnie ona 7 punktów procentowych, a będzie tylko gorzej. Otwarcie zakłada się, że inflacja może sięgnąć w Polsce, nawet do poziomu 10%.

KE przewiduje, że inflacja HICP wyniesie w 2021 5,0 proc., a w 2022 5,2 proc., przypomnijmy. Jest to korekta o ponad 1%. Co to oznacza dla nas w praktyce? Przykro nam to mówić, ale to będą bardzo drogie święta.

Koronawirus raport 18.11.2021. Dziesiątki tysięcy zakażonych i setki zgonów.

Źródło: Polsatnews.com

Masaż do wyboru
Masaż do wyboru
79,00 zł
160,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany masaż od 79 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron – 2 lokalizacje (do -54%)

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz