Home Kategorie Zdrowie Rekordowe żniwo raka w Polsce.

Rekordowe żniwo raka w Polsce.

Rekordowe żniwo raka w Polsce.

​ Liczba zachorowań i zgonów spowodowanych rakiem i  jest rekordowa. Co roku diagnozowano ich u około 16 000 kobiet. Teraz liczba ta przekroczyła 25 000, a 9000 kobiet zmarło. Powodem jest pandemia.

– „Według najnowszych danych z NFZ i Krajowego Rejestru Nowotworów w 2020 roku na raka piersi zachorowało 25 tys. kobiet, a ponad 8,8 tys. z nich zmarło. To są dane zatrważające, bo one pokazują, w jakim tempie rośnie w Polsce liczba zachorowań” – mówi agencji Newseria Biznes Anna Kupiecka.

– „Okres pandemii spowodował wstrzymanie badań profilaktycznych i brak dostępu do lekarzy. Liczba zachorowań się skumulowała i dotyczy to przede wszystkim nowotworów w stadium zaawansowanym. O tym też mówią nasi lekarze – że już dawno nie było takich czasów, w których zgłaszałoby się aż tyle kobiet z zaawansowanym rakiem” – dodaje Kupiecka.

– „Wciąż zdarzają się sytuacje, kiedy docierają do nas pacjentki z bardzo zaawansowaną chorobą. Trudno powiedzieć jednoznacznie, dlaczego one nie podjęły diagnostyki wcześniej. Być może to wynika z obaw, niechęci do rozpoczęcia leczenia. Część kobiet też trochę lekceważy sytuację, uważając, że rak ich nie dotyczy” – dodaje kobieta.

12-latek zmarł dwa dni po szczepieniu przeciw COVID-19. Wyniki sekcji szokują.

Źródło: interia.pl

Wejście do wrotkarni
Wejście do wrotkarni
7,50 zł
15,00 zł
45 dni
do końca oferty!
90-minutowe wejście do wrotkarni za 7,50 zł i więcej w Wrotkarnia Roller Park (-50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz