Home Kategorie Zdrowie Rodzinom i pacjentom na SORZE puszczają nerwy.

Rodzinom i pacjentom na SORZE puszczają nerwy.

Rodzinom i pacjentom na SORZE puszczają nerwy.

Rodzinie pacjentki, która oczekiwała kilka godzin w karetce na przyjęcie na SOR w miejskim szpitalu, puściły nerwy i doszło do awantury. Interweniować musiała policji, a to nie jest osobny przypadek.

– „Praca w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym jest bardzo ciężka, są przypadki agresji. Personel boi się o własne bezpieczeństwo. Nie dość, że musimy zmagać się z covidem, to jeszcze z agresją” – tłumaczy Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Jak tłumaczą zarówno lekarze jak i pielęgniarze oraz pielęgniarki, do ataków agresji zasadniczo dochodzi praktycznie codziennie. Jednak trudno się dziwić pacjentom, oni również są zmęczeni tą sytuacją.

– „Ok. godz. 5.00 karetka pogotowia przywiozła do szpitala około 70-letnią pacjentkę. Okazało się, że na wolne łóżko musi poczekać w karetce. – W tym czasie w szpitalu tymczasowym akurat nie mieliśmy wolnego łóżka tlenowego, podobnie jak na oddziale chorób zakaźnych i na OIOM-ie covidowym. Na SOR-ze już wówczas przebywało około 14-16 pacjentów, czyli wszystkie łóżka były zajęte. Już w nocy poinformowałem koordynatora, że w tym momencie karetki będą czekały około dwóch godzin” tłumaczy doktor Dworzański.

– „Jak przyjeżdża karetka z chorym, to sprawdzamy jaka jest saturacja i czy pacjent wymaga pilnego przyjęcia do szpitala. Wtedy szukamy miejsca na oddziale. U pacjentki był ratownik, po godz. 5.00 ja byłem w karetce. Pacjentka była obciążona różnymi chorobami, ale natlenienie miała około 96 proc. Rodzina została poinformowana, że czas oczekiwania wyniesie godzinę, półtorej, a kiedy wypiszemy pacjentów to na pewno pacjentka zostanie przyjęta. Rodzina pacjentki zaczęła do personelu krzyczeć, wyzywać.  Dlatego została wezwana ochrona, a potem policja” – dodał lekarz.

12-latek zmarł dwa dni po szczepieniu przeciw COVID-19. Wyniki sekcji szokują.

Źródło: cozadzien.pl

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz