Home Kategorie Zdrowie Mamy ponad 20 tysięcy zakażeń. Niedzielski stawia sprawę jasno!
12.84K

Mamy ponad 20 tysięcy zakażeń. Niedzielski stawia sprawę jasno!

Mamy ponad 20 tysięcy zakażeń. Niedzielski stawia sprawę jasno!

​ – „Nie zaostrzymy restrykcji, stawiamy na egzekucję obecnych” – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski i to mimo sytuacji, która obecnie panuje w Polsce.

Analizując sytuację epidemiczną w kraju, minister podał, że widać spadek liczby zakażeń w dwóch województwach, które do tej pory miały ich dużo – w woj. lubelskim i woj. podlaskim.

– „Patrząc tydzień do tygodnia, mamy ponad 10-procentowe spadki liczby zakażeń, co pokazuje, że apogeum fali w tych dwóch regionach zostało za nami” – powiedział minister zdrowia.

– „To odzwierciedlenie polityki epidemicznej, którą prowadzimy w tej chwili. Z jednej strony nie zwiększa ona i nie zaostrza restrykcji, ale stawia na egzekucję, wzmożoną działalność policji” – dodał Niedzielski.

– „To elementy, które pozwalają przejść falę, nie zaburzając w tak dużym stopniu normalnego życia społeczno-gospodarczego” – zaznaczył Niedzielski.

Niedzielski wskazał, że są dwa modele rozwoju sytuacji COVID-19 w Polsce. Pierwszy scenariusz mówi, że szczyt osiągniemy końca listopada i będzie on na poziomie ok. 25-27 tys. nowych zakażeń dziennie. Drugi scenariusz, który jest znacznie gorszy, zakłada, że fala będzie dłużej się wznosiła, a jej szczyt wypadnie w pierwszej połowie grudnia z poziomem zakażeń przekraczającym 30 tys. dziennie.

– „Mamy ocenę, że ten pierwszy scenariusz jest znacznie bardziej prawdopodobny. Widzimy wyraźne spadki dynamiki w skali całego kraju” – powiedział Niedzielski.

Szef resortu zdrowia przypomniał, że podstawową formą obrony przed trudnym przebiegiem Covid-19 są szczepienia. Stwierdził on, że to one właśnie pomogą nam na skuteczną walkę z COVID-19.

Wyniki badań nie dają żadnych wątpliwości. Łagodne przebycie COVID-19 zapewnia długotrwałą odporność na wirusa.

Źródło: RMF 24

 

 

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz