Home Kategorie Zdrowie Niezaszczepieni uczniowie są wysłani do domu. Rodzice komentują: Nie chcę, aby mój syn był nazywany foliarzem.

Niezaszczepieni uczniowie są wysłani do domu. Rodzice komentują: Nie chcę, aby mój syn był nazywany foliarzem.

Niezaszczepieni uczniowie są wysłani do domu. Rodzice komentują: Nie chcę, aby mój syn był nazywany foliarzem.

Do redakcji portalu tanogorski.info napisał czytelnik, który jest rodzicem ucznia Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach. To o czym mówi rodzic, daje do myślenia.

– „Jeden z pracowników szkoły miał pozytywny wynik testu na Covid. Na tej podstawie Sanepid przekazał dane uczniów niezaszczepionych dyrektorowi, który w związku z tym odesłał ich do domów. Jednocześnie nie zorganizowano im nauki zdalnej. Uczniowie pozostawieni sami sobie mają zorganizować i przerobić materiał nauczania, podczas gdy reszta bierze udział w zajęciach w szkole. Pomijając zasadność tej decyzji, nie komentując logiki, bo przecież można było wysłać te dzieci na test i w przypadku wyniku negatywnego dopuścić ich do zajęć” – tłumaczy rodzic.

– „Pomijając totalne zignorowanie wytycznych kuratorium oświaty w Katowicach o niesegregowaniu grup szkolnych w przypadku pojawienia się zachorowania na Covid. Pomijając fakt, że w ten sposób ujawniono dane wrażliwe odesłanych na kwarantannę uczniów. Pomijając fakt, jak ta sytuacja wpłynie na dalsze funkcjonowanie grupy klasowej czy społeczności szkolnej tworząc grupy nierównych ze względu na status uczniów” – dodaje.

– „Zastanawiamy się jako rodzice, czy wprowadzając tą decyzję inspektor sanitarny nie ograniczył ustawowego prawa, czy w przypadku uczniów przed osiemnastym rokiem życia obowiązku edukacji? Choć chyba wszyscy nie mamy wątpliwości, że tydzień nieobecności nie wpłynie znacząco na wyniki szkolne, bardziej niepokoi pytanie zadane wcześniej o tym, co dalej z naszymi dziećmi po powrocie do szkoły. Czy nie staną się popularnymi antyszczepionkowcami czy foliarzami?” – tłumaczy ojciec dziecka.

– „Jaki stosunek będą wobec nich mieli zwolennicy aplikowanego preparatu? I pytanie które trapi każdego, co w przypadku, gdy kolejny pracownik szkoły będzie zakażony. Czy nasze dzieci będą miały możliwość ukończenia szkoły? No i pytanie ostatnie, jaki cel przyświeca decydentom? Bo trudno oprzeć się wrażeniu, że działanie te służyć ma nie pośrednio, a już wprost zmuszaniu do szczepień, gdyż przecież chcąc skończyć szkołę, zdać maturę nie ma innego wyboru” – mówi.

– „I choć pytań można zadać jeszcze parę, zastanawiamy się czy podejmując taką decyzję osoby za nią odpowiedzialne mają świadomość, że jednostki zaszczepione również przenoszą wirusa czy ich decyzja to realizacja narracji, że za wszystko co złe odpowiadają” –  napisał czytelnik portalu tarnogorski.info.

To już się zaczęło. Lockdown w tym kraju!

Źródło: tarnogorski.info

 

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz