Home Kategorie Życie Rosja zaatakuje Ukrainę? „Zaniepokojenie działaniami na granicy”.
6.06K

Rosja zaatakuje Ukrainę? „Zaniepokojenie działaniami na granicy”.

Rosja zaatakuje Ukrainę? „Zaniepokojenie działaniami na granicy”.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken w sobotę wyraził „realne obawy” w związku z działaniami Rosji na granicy z Ukrainą.

Antony Blinken stwierdził, że USA ma „realne obawy”, które podzielają europejscy partnerzy oraz Ukraina, która niepokoi się możliwością ataku na jej terytorium ze strony Rosji.

Statek przewożący dwa odremontowane kutry patrolowe, które służyły dotąd w amerykańskich siłach morskich, a dokładnie – w Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych (USCG), wypłynął 8 listopada z portu w Baltimore i zmierza do ukraińskiego portu w Odessie. W sobotę pokonał Cieśninę Dardanele.

Marynarze z Ukrainy odbyli w Stanach szkolenie z obsługi kutrów typu Island. Dwie podobne jednostki Ukraina dostała w 2019 roku.

Ambasada USA w Kijowie przekazała, że kolejny transport jest częścią szerszego pakietu bezpieczeństwa dla Ukrainy, który wprowadzono w 2014 roku, po aneksji Krymu przez Rosję. Wartość amerykańskiego wsparcia sięga 2,5 mld dolarów.

– „Nadal mamy poważne obawy co do działań rosyjskiego wojska oraz ostrej retoryki Rosji wobec Ukrainy” – powiedziała w piątek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Wezwała przy tym Moskwę do „deeskalacji napięć” z Ukrainą.

Psaki odniosła się w ten sposób podczas konferencji prasowej do pytania o niedawne przemówienie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, który ostrzegł Zachód przed lekceważeniem jego „czerwonych linii”, w tym zbrojenia Ukrainy.

PILNE! Marszałek Senatu dostał paczkę z materiałem wybuchowym!

Źródło: PAP

Letnie spa dla dwojga
Letnie spa dla dwojga
239,20 zł
299,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Letnie spa dla dwojga od 329 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz