Home Kategorie Zdrowie Niedzielski stawia sprawę jasno. Czekają nas kolejne dawki szczepień.

Niedzielski stawia sprawę jasno. Czekają nas kolejne dawki szczepień.

Niedzielski stawia sprawę jasno. Czekają nas kolejne dawki szczepień.

– „Być może tak będzie. Nie powinniśmy być zaskoczeni” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, gdy został zapytany czy po 3 dawce szczepionki na COVID-19 będzie kolejna.

– „W przeciwieństwie do poprzednich fal (koronawirusa SARS-CoV-2 – red.) staramy się teraz, żeby ten bufor – czyli różnica między liczbą miejsc przeznaczonych na walkę z COVID-19 a tych zajętych – był jak najmniejszy. To oczywiście kwestia tego, żeby dostępność w pozostałych zakresach, które też wymagają interwencji szpitalnej, leczenie mogło być możliwe w jak największym zakresie” – powiedział Niedzielski odnosząc się do miejsc w szpitalach.

– „Oczywistym jest, że jednak COVID zabiera i absorbuje zasoby, które są przeznaczone na inne leczenie. Więc to, że mamy informację, że zajętość wynosi 80 proc. to nie jest zła informacja – to znaczy, że wojewodowie, dla których wielkie ukłony za ogromny wysiłek w czasie pandemii – dobrze zarządzają” – dodał.

Spytano go również o potencjalny lockdown:

– „To bardzo trudna decyzja. Proszę zwrócić uwagę na skalę protestów jaka ostatnio pojawia się w Holandii czy Austrii. To są naprawdę bardzo poważne reakcje społeczne, z którymi również trzeba się liczyć” – odparł minister zdrowia.

Zwrócono więc Niedzielskiemu uwagę na fakt, że kiedyś wystarczyły dwie dawki szczepienia:

– „Prowadzimy bardzo konkretne badania. Te badania pokazują, że po szóstym miesiącu, a potem nawet po dziewiątym, widzimy drastyczny spadek przeciwciał. Z drugiej strony musimy brać pod uwagę to, że wirus mutuje” – odparł Niedzielski.

Ma najdłuższe przyrodzenie na świecie. Niewiarygodne, kto się z nim umawiał.

Źródło: RP

Kurs online: Rejestrator medyczny
Kurs online: Rejestrator medyczny
59,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Rejestrator medyczny z zaświadczeniem MEN za 59,99 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz