Home Kategorie News MZ ogłasza zmiany dla wszystkich pełnoletnich. Od 23.11 czekają nas spore zmiany!
12.51K

MZ ogłasza zmiany dla wszystkich pełnoletnich. Od 23.11 czekają nas spore zmiany!

MZ ogłasza zmiany dla wszystkich pełnoletnich. Od 23.11 czekają nas spore zmiany!

– „Osoby pełnoletnie od wtorku mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie” – poinformował rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Adrusiewicz.

Do tej pory szczepienia przeciw grypie były darmowe wyłącznie dla osób starszych, osób z upośledzoną odpornością, medyków, służb mundurowych. Jednakże, rząd podjął zaskakującą decyzję i zdecydował, że od 23 listopada czyli od jutra wszystkie osoby pełnoletnie w naszym kraju, będą miały dostęp do darmowych szczepień przeciw grypie.

Rzecznik MZ przekazał w trakcie trwania dzisiejszej konferencji prasowej, że w tej chwili agencja rezerw strategicznych dysponuje „dość dużą liczbę szczepionek przeciw grypie, jednakże na rynku aptecznym można zaobserwować ich braki.

– ”[…] Widzimy, że blisko 3 tys. punktów szczepień nie zgłasza się po szczepionki. To znaczy, że osoby z tych grup ryzyka nie korzystają z tych szczepień, stąd też szybka decyzja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i uruchomienie od jutra szczepień dla osób w wieku 18 plus” – stwierdził Adrusiewicz.

Na szczepienie przeciw grypie nie trzeba mieć skierowania ani recepty. Ponadto dane o szczepieniu pacjenta pojawią się na jego Internetowej Karcie Pacjenta. To niewątpliwie dobry pomysł.

Zasadniczo od wtorku każdy będzie mógł przyjść do przychodni, która jest punktem szczepień i przyjąć szczepionkę na grypę. Tylko tyle trzeba zrobić.

– „Nie ma powodów, by POZ odmawiał, bo jest ponad 1 mln szczepionek dostępnych w tej chwili w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i te szczepionki na bieżąco można przekazywać” – dodał rzecznik.

Ma najdłuższe przyrodzenie na świecie. Niewiarygodne, kto się z nim umawiał.

Źródło: RadioZet

Wybrany masaż ciała lub twarzy
Wybrany masaż ciała lub twarzy
49,00 zł
70,00 zł
120 dni
do końca oferty!
Wybrany masaż ciała (od 49 zł) lub twarzy (79 zł) w Gabinecie Masażu Amedo

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz