Home Kategorie Zdrowie Szok. Tyle trwa ochrona po przyjęciu dawki przypominającej?!
15.00K

Szok. Tyle trwa ochrona po przyjęciu dawki przypominającej?!

Szok. Tyle trwa ochrona po przyjęciu dawki przypominającej?!

Coraz więcej Polaków jest już uprawnionych do szczepienia dawką przypominającą, którą powszechnie znamy pod nazwą, trzecia dawka. To ona ma pomóc w walce z COVID-19 tylko czy na pewno?

Z Izraela bowiem właśnie zaczęły napływać informacje dotyczące tego, ile dawka przypominającą rzekomo będzie działać. Padają konkretne dane liczbowe, co z pewnością wzbudzi wasze zainteresowanie.

Dawka przypominająca jest podawana pół roku po zakończeniu pełnego cyklu szczepień, czyli po przyjęciu dwóch dawek Pfizera, Moderny lub AstryZeneki albo jednej preparatu Johnson&Johnson.  Izrael był właśnie jednym z pierwszych państw, które zaczęło szczepić ludzi trzecią dawką dlatego też, mają najdokładniejsze dane.

Badania z Izraela są naprawdę cenne.  Po pierwsze wskazały one na fakt, że przyjęcie trzeciej dawki tej szczepionki obniżało ryzyko wylądowania w szpitalu o 93 procent w stosunku do osób zaszczepionych dwoma dawkami.

– „Przyjęcie dawki przypominającej wzmocni zdolność organizmu do walki z wirusem. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych i schorowanych. Również u osób młodszych dawka przypominająca zmniejsza ryzyko zakażenia, zachorowania i transmisji wirusa na inne osoby” – apeluje zespół ds. COVID-19.

Najważniejsze jest jednak to, na ile starcza ta szczepionka. Według informacji, które zdobyliśmy do tej pory wygląda na to,  że szczepionka ma zapewnić odporność na okres dłuższy niż pół roku.

Ponadto brytyjski premier Boris Johnson stwierdził, że wkrótce trzecia dawka szczepionki, czyli przypominająca, będzie potrzebna, by uznać kogoś za w pełni zaszczepionego przeciw COVID-19.

Ma najdłuższe przyrodzenie na świecie. Niewiarygodne, kto się z nim umawiał.

Źródło: Fakt

Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
69,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: konsultant ślubny – organizator wesel i przyjęć ślubnych z zaświadcz. MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz