Home Kategorie News Ten kraj wprowadza nowe restrykcje. Resort zdrowia chce pełnego lockdownu.
5.31K

Ten kraj wprowadza nowe restrykcje. Resort zdrowia chce pełnego lockdownu.

Ten kraj wprowadza nowe restrykcje. Resort zdrowia chce pełnego lockdownu.

Na Słowacji od poniedziałku obowiązują nowe ograniczenia epidemiczne dla osób niezaszczepionych. To jednak za mało, resort zdrowia chce pełnego lockdownu dla wszystkich.

Od poniedziałku, po zaostrzeniu restrykcji do centrów i galerii handlowych mogą wejść tylko i wyłącznie osoby zaszczepione bądź te które już przeszły COVID-19.

Pozostałe osoby mogą robić zakupy w jednym z 30 innych rodzajów sklepów oraz placówek usługowych takich jak na przykład sklepy spożywcze oraz drogerie. Ograniczona została także liczba użytkowników imprez masowych. Także w sytuacji,  kiedy biorą w nich udział osoby zaszczepione.

Jednak jak wskazują media oraz również rząd, w wielu przypadkach przepisy te nie są respektowane przez obywateli. Minister zdrowia Vladimir Lengvarski przyznał, że jest zwolennikiem wprowadzenia lockdownu, który według niego powinien trwać co najmniej trzy tygodnie. To pozwoliłoby na osiągnięcie odpowiedniego poziomu zaszczepionych.

Jednocześnie w kraju pojawiają się sugestie wprowadzenia obowiązkowych szczepień. O takim rozwiązaniu mówił między innymi premier kraju. Jednakże, tego typu rozwiązania, godzą zwłaszcza w wolność obywatelską. Jednak biorąc pod uwagę olbrzymi wzrost zakażeń COVID-19 w tym kraju, to nie powinno to dziwić.

MZ ogłasza zmiany dla wszystkich pełnoletnich. Od 23.11 czekają nas spore zmiany!

Źródło: RMF24

 

 

 

Tatry: 2-7 nocy z wyżywieniem
Tatry: 2-7 nocy z wyżywieniem
319,00 zł
1 044,00 zł
88 dni
do końca oferty!
Tatry k. Zakopanego: 2-7 nocy dla 2 lub 3 osób z wyżywieniem HB w Willi Grota Zbójnicka

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz