Home Kategorie Ludzie Rekordowa wypłata Andrzeja Dudy. Poznaliśmy kwotę.

Rekordowa wypłata Andrzeja Dudy. Poznaliśmy kwotę.

Rekordowa wypłata Andrzeja Dudy. Poznaliśmy kwotę.

1 listopada w życie weszły przepisy, które dają prezydentowi większe wynagrodzenie. Andrzej Duda dostanie jednak jeszcze więcej. Jak informują media, w listopadzie prezydent otrzyma dodatkowy przelew. Suma robi wrażenie.

Od początku listopada Andrzej Duda może cieszyć się z wyższych zarobków. W tym miesiącu zaczęły bowiem działać przepisy podnoszące pensję obecnego i emerytowanych prezydentów.

Większe zarobki to jednak nie wszystko. Jak podaje „Fakt”, ustawa przewiduje, że prezydent dostanie wsteczne wyrównanie pensji od 1 sierpnia. To znaczy, że w listopadzie Andrzej Duda może liczyć na dodatkowy przelew.

Ile będzie więc zarabiał Andrzej Duda? Obecne wynagrodzenie prezydenta wynosiło 21 tysięcy złotych. Od listopada będzie to już 28 tysięcy. A co z wyrównaniem?

Zdaniem dziennikarzy do 28 tys. złotych pensji Andrzej Duda otrzyma przelew w wysokości kolejnych 21 tys. złotych (wyrównanie za sierpień, wrzesień oraz listopad – red.), co daje łącznie blisko 50 tys. złotych.

Na większe zarobki mogą liczyć też byli prezydenci. Do tej pory Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski dostawali ok. 9 tys. zł pensji. Od 1 listopada jest to już 18 tys. zł.

Emerytowani prezydenci również mogą liczyć na wyrównanie od sierpnia. Jak podaje „Fakt”, w listopadzie dodatkowo otrzymają 27 tys. zł, czyli w sumie w tym miesiącu zgarną niemal 45 tys.

Oprócz byłych prezydentów, na podwyżki mogą liczyć też byłe pierwsze damy. Według przepisów ustawy ZUS doliczy im składki emerytalne liczone od średniej pensji za lata, kiedy ich mężowie pełnili najwyższy urząd w państwie.

Ma najdłuższe przyrodzenie na świecie. Niewiarygodne, kto się z nim umawiał.

Źródło: Fakt

Pakiet stomatologiczny
Pakiet stomatologiczny
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja i przegląd od 79,99 zł w Wojtanowska Dental Clinic – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz