Home Kategorie Poruszające Tragedia na autostradzie. Autokar stanął w płomieniach. Nie żyje niemal 50 osób, w tym 12 dzieci.

Tragedia na autostradzie. Autokar stanął w płomieniach. Nie żyje niemal 50 osób, w tym 12 dzieci.

Tragedia na autostradzie. Autokar stanął w płomieniach. Nie żyje niemal 50 osób, w tym 12 dzieci.

Do koszmarnego wypadku doszło na autostradzie w południowo-zachodniej Bułgarii. Autokar uderzył w barierę oddzielającą jezdnię i zapłonął. Podróżni starali się wydostać na zewnątrz. Niestety, ostatecznie zginęło 46 osób, w tym 12 dzieci.

– „Widok jest przerażający” – powiedział wicepremier i szef MSW Bojko Raszkow, który razem z premierem Stefanem Janewem i szefem Krajowej Służby Śledczej Borisławem Sarafowem udał się na miejsce tragedii niedaleko miasta Pernik.

W nocy z poniedziałku na wtorek na autostradzie Struma doszło do potwornego wypadku autokaru. Zginęło 46 osób. Wśród ofiar jest 12 dzieci. Siedem osób przewieziono do szpitala w Sofii.

– „To najpoważniejszy i najbardziej tragiczny w skutkach wypadek drogowy w Bułgarii” – podkreślił bułgarski premier.

Autokar był macedoński i jechał ostatni w kolumnie 4 pojazdów wracających z wycieczki ze Stambułu. Niedługo przed wypadkiem pojazd zatrzymał się na postój.

Jak wstępnie ustaliły służby, autokar uderzył w barierę, która oddziela jezdnię i stanął w ogniu. Ci, którzy przeżyli, zdołali wybić okna i wydostać się z pojazdu o własnych siłach.

Według Sarafowa przyczyną mogła być nagła usterka techniczna pojazdu albo błąd ludzki. Nie wyklucza się, że kierowca miał zawał i stracił panowanie nad autokarem. Sarafow powiedział także, że ciała ofiar są zwęglone i do ich identyfikacji będzie konieczna ekspertyza DNA.

W wywiadzie dla telewizji publicznej premier Macedonii Północnej Zoran Zaew powiedział, że według informacji, które otrzymał, przed pojawieniem się ognia podróżni usłyszeli eksplozję. Śledztwo będzie prowadzone jednocześnie w Bułgarii i Macedonii Północnej.

Osoby, które podróżowały autokarem pochodziły z Macedonii Północnej. Jeden pasażer był Belgiem. Minister spraw zagranicznych Macedonii Północnej potwierdził, że wśród ofiar były dzieci.

Premier Zaew i Osmani udali się na miejsce wypadku, a potem odwiedzili rannych w szpitalu w Sofii.

– „To wielka tragedia” – oświadczył szef MSW.

Dodał też, że większość ofiar pochodzi ze Skopje. Stan rannych jest stabilny, według lekarzy ich życie nie jest zagrożone.

Tragedia w Głogowie. Niemowlę przestało oddychać. Nie dostało pomocy, bo… nie było wolnych karetek.

Źródło: PAP

Fizjoterapia: masaż z konsultacją
Fizjoterapia: masaż z konsultacją
63,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż ciała z konsultacją i więcej od 79,99 zł w Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (-47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz