Home Kategorie Poruszające Zmarła kobieta w ciąży zakażona COVID-19. Nie była zaszczepiona.

Zmarła kobieta w ciąży zakażona COVID-19. Nie była zaszczepiona.

Zmarła kobieta w ciąży zakażona COVID-19. Nie była zaszczepiona.

W szpitalu Bielańskim w Warszawie zmarła 38-letnia kobieta, która zakaziła się COVID-19 w 8. miesiącu ciąży. Nie była zaszczepiona. Dziecku na szczęście nie grozi niebezpieczeństwo.

38-latka w 8. miesiącu ciąży trafiła do warszawskiego szpitala Bielańskiego na początku listopada. Tydzień wcześniej wykryto u niej koronawirusa. Stan pacjentki stopniowo się pogarszał.

Kobieta urodziła poprzez cesarskie cięcie. Wcześniak trafił do inkubatora, a jego matka pod respirator. Niestety, zmarła kila dni później. Informację o śmierci pacjentki w ciąży potwierdziła prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska, ordynatorka Oddziału Patologii Ciąży w szpitalu Bielańskim.

– „Pacjentka nie była szczepiona przeciw SARS-CoV-2. Jej dziecko jest w dobrym stanie. Jesteśmy wstrząśnięci tą śmiercią i oby była to ostatnia” – powiedziała.

Jak ustaliła ”GW”, 38-latka zaszła w ciążę przed rozpoczęciem szczepień przeciwko COVID-19 w jej grupie wiekowej. Rodzina kobiety była zaszczepiona.

Sprawę śmierci 38-letniej kobiety wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

– „W sprawie zostało wszczęte śledztwo w kierunku czynu z art. 155 k.k. (nieumyślne spowodowanie śmierci – red.). Prokuraturę zawiadomił szpital, ale podkreślę, że postępowanie toczy się w sprawie, zatem nie występuje tu osoba podejrzana” – przekazała prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Lekarze alarmują, że koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla kobiet w ciąży, a ciężki przebieg choroby może przyczyniać się do powikłań w trakcie porodu.

Agata Młynarska trafiła do szpitala. Jest poważnie chora.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Smartbook z Twoimi zdjęciami
Smartbook z Twoimi zdjęciami
6,90 zł
49,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 6,90 zł: Smartbook z Twoimi zdjęciami za i więcej opcji na stronie Yuupi.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz