Home Kategorie Sport Radykalna decyzja PZN w sprawie konkursów w Wiśle i Zakopanem. Chodzi o osoby niezaszczepione.

Radykalna decyzja PZN w sprawie konkursów w Wiśle i Zakopanem. Chodzi o osoby niezaszczepione.

Radykalna decyzja PZN w sprawie konkursów w Wiśle i Zakopanem. Chodzi o osoby niezaszczepione.

W Wiśle i Zakopanem będą specjalne strefy dla kibiców zaszczepionych i niezaszczepionych zapowiedział Apoloniusz Tajner.

Prezes PZN poinformował, że podczas konkursów Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem kibice, którzy są niezaszczepieni będą oddzieleni od zaszczepionych. Wyjaśnił, że jest to odpowiedź na pismo, które związek dostał od biura rzecznika praw obywatelskich. RPO pytał w nim o to, czy rzeczone konkursy będą do obejrzenia wyłącznie dla zaszczepionych.

– „Odpowiedzieliśmy na to pismo. Ciągle uważam, że to był dobry krok z naszej strony. Gdy podejmowaliśmy decyzję o wpuszczaniu tylko zaszczepionych, mieliśmy taką sytuację, że pandemia się rozwijała. A to było kilka miesięcy temu. Za sprawą naszej odpowiedzi ta początkowa decyzja zostaje zmodyfikowana” – zapowiedział Tajner.

W Wiśle i Zakopanem podczas konkursów powstaną 2 strefy: dla widzów zaszczepionych i niezaszczepionych.

– „To jest związane z tym, że troszeczkę inną przestrzeń muszą mieć kibice niezaszczepieni. Oni muszą mieć m.in. odstępy półtorametrowe. Pewnie odezwą się głosy, że naznaczamy zaszczepionych, ale musieliśmy podjąć taką decyzję” – stwierdził Tajner.

Według szefa PZN, ze względu na konieczność zachowania dystansu liczba kibiców, która wejdzie do strefy dla niezaszczepionych, będzie niewielka. Nie podał jednak dokładnej liczby.
Konkursy w Wiśle odbędą się 4 i 5 grudnia, a w Zakopanem 15 i 16 stycznia.

Jasnowidz Jackowski z przerażającą wizją. „Będziemy musieli uciekać”.

Źródło: Radio ZET

Skok w tandemie z 4200 m
Skok w tandemie z 4200 m
599,99 zł
750,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Szkolenie z lotem i skok ze spadochronem z wojskowego desantowca od 599,99 zł w Sky Force Polskim Centrum Spadochronowym

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz