Home Kategorie Zdrowie Nie mają pojęcia, że są chorzy na COVID-19. Najczęstsze objawy u zaszczepionych.
18.97K

Nie mają pojęcia, że są chorzy na COVID-19. Najczęstsze objawy u zaszczepionych.

Nie mają pojęcia, że są chorzy na COVID-19. Najczęstsze objawy u zaszczepionych.

Jednymi z najczęstszych objawów zakażenia koronawirusem są: wysoka gorączka, utrata węchu i smaku, bóle głowy oraz gardła. Zaszczepieni również mogą się zakazić, ale w ich wypadku choroba jest o wiele łagodniejsza.

ZOE Covid Symptom Study to aplikacja mobilna z Wielkiej Brytanii, dzięki której specjaliści obserwują objawy zgłaszane przez zakażonych. Wiadomo, że ci, którzy się nie zaszczepili, nadal muszą mierzyć się z poważnymi objawami choroby. Zakażeni przede wszystkim zgłaszają ogólne osłabienie, utratę węchu i smaku, bóle głowy i gardła, a także gorączkę.

Z obserwacji wynika, że osoby zaszczepione i niezaszczepione mają podobne objawy zakażenia. Różnice występują jednak w przebiegu choroby. Przede wszystkim zaobserwowano, że po szczepieniu pacjenci zgłaszali mniej dolegliwości. Według brytyjskich naukowców, oznacza to, że chorowali mniej poważnie, a ich stan szybciej polepszał się w porównaniu do niezaszczepionych.

Jakie dokładnie objawy COVID-19 pojawiają się u osób zaszczepionych?

Mimo zaszczepienia nadal istnieje zagrożenie zachorowaniem na COVID-19. Analitycy badający dane z aplikacji ZOE Covid Symptom Study przekonują jednak, że przejście choroby przez osoby zaszczepione jest znacznie łagodniejsze.

I tak w przypadku zaszczepienia jedną dawką, gdy pacjent zostanie zarażony, zgłasza następujące objawy:

  • ból głowy,
  • katar,
  • ból gardła,
  • kichanie,
  • utrzymujący się kaszel

– „Po otrzymaniu tylko jednej dawki uporczywy kaszel znalazł się w piątce najczęstszych symptomów, ale nadal częstsze było kichanie i katar, które początkowo nie były w ogóle brane pod uwagę jako objawy infekcji COVID-19” – tłumaczą badacze.

Jeszcze łagodniej infekcję przechodzą ci, którzy są w pełni zaszczepieni. Wspólnym objawem dla osób zaszczepionych nie jest utrzymująca się wysoka gorączka czy osłabienie, a… kichanie.

Badacze wymieniają, że przy zakażeniu się COVID-19 przez osobę w pełni zaszczepioną występują następujące objawy:

  • katar,
  • bóle głowy,
  • kichanie,
  • ból gardła,
  • kaszel.

Naukowcy apelują, żeby osoby zaszczepione, które nagle zaczęły dużo kichać bez innego wyjaśnienia, zrobiły test na COVID-19. Z pozoru niewinna dolegliwość może być symptomem zakażenia.

Z kolei dr Claudia Corwin, specjalista medycyny pracy z University of Iowa Health Care, powiedziała w rozmowie ze stacją NBC, że zaszczepione osoby często nawet nie wiedzą, że mają COVID-19.

– „Wydaje im się, że to zwykłe przeziębienie albo alergia. Najczęściej mają łagodne objawy” – zatkany nos i katar.

Zdaniem ekspertki niemożliwe jest odróżnienie zakażenia koronawirusem od innych infekcji. Niezbędne jest zrobienie testu.

Jasnowidz Jackowski z przerażającą wizją. „Będziemy musieli uciekać”.

Źródło: Onet

Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
49,99 zł
102,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie krwi: pakiet profilaktyczny od 49,99 zł i więcej opcji w Laboratorium Analitycznym QuickLab (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz