Home Kategorie Zdrowie Możliwe obostrzenia dla niezaszczepionych. „Jesteśmy bardzo blisko”.
5.39K

Możliwe obostrzenia dla niezaszczepionych. „Jesteśmy bardzo blisko”.

Możliwe obostrzenia dla niezaszczepionych. „Jesteśmy bardzo blisko”.

– Jeżeli ludzie się nie zaszczepią i się nie opamiętają, to jesteśmy skazani na dodatkowe obostrzenia – powiedział w TVN24 prof. Andrzej Horban.

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju gwałtownie pogorszyła się w listopadzie. Spory wzrost zachorowań zauważyliśmy już w październiku, jednak w tym miesiącu zaczął się on przekładać na dużą liczbę zgonów.

Dane ze szpitali pokazują, że ogromna większość przypadków śmiertelnych dotyczy osób niezaszczepionych. Prof. Andrzej Horban w czwartek na antenie TVN24 powiedział, że „jeżeli ludzie się nie zaszczepią i się nie opamiętają, to jesteśmy skazani” na dodatkowe obostrzenia.

Horban dodał, że „znaczących ograniczeń” mogą spodziewać się ludzie z powiatów, gdzie jest dużo zakażeń. Zaznaczył, że będzie to niezbędne jeśli się nie zaszczepią. Doradca premiera zapytany o to, jaka część kraju miałaby być objęta nowymi obostrzeniami, stwierdził, że „około 20 procent powiatów, jedna piąta kraju”.

Doradca premiera stwierdził także, że „jesteśmy bardzo bliscy” wprowadzenia obostrzeń dla osób niezaszczepionych i obowiązku okazywania paszportu covidowego przed wejściem do miejsc publicznych.

– „Nie będzie wyjścia, to jest ostateczność. (…) Jeśli nie zostanie zahamowana ta fala, to oczywiście tak” – powiedział prof. Horban.

PILNE! Jest nowy wariant koronawirusa. Może wywołać kolejną epidemię.

Źródło: TVN24

eKurs: Pośrednik w obrocie nieruchomościami
eKurs: Pośrednik w obrocie nieruchomościami
49,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pośrednik w obrocie nieruchomościami z zaświadczeniem MEN za 49 zł z Online Edukacją

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz