Home Kategorie Poruszające Potwierdzają się tragiczne doniesienia. Nie żyje zaginiona Monika. Jej ciało zakopano 5 metrów pod ziemią.

Potwierdzają się tragiczne doniesienia. Nie żyje zaginiona Monika. Jej ciało zakopano 5 metrów pod ziemią.

Potwierdzają się tragiczne doniesienia. Nie żyje zaginiona Monika. Jej ciało zakopano 5 metrów pod ziemią.

Poszukiwana od kilku miesięcy Monika z Jaworznika została zamordowana. Jej ciało odnaleziono minionej nocy w lesie w Porębie, zakopane 5 metrów pod ziemią.

42-latka z Jaworznika na Śląsku zaginęła w lipcu, a niedługo później jej auto odnaleziono w stawie w Zawierciu. Teraz potwierdziła się hipoteza, że kobieta została zamordowana. Jej zwłoki zakopane były w 5-metrowym dole.

Okoliczności sprawy bada Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach i Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Obydwa organy potwierdzają, że 42-letnia Monika nie żyje.

Zaginięcie 42-letniej Moniki zgłosiła 9 lipca jej siostra. Kobieta opuściła dom w Jaworzniku i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Samochód zaginionej, forda fiestę, znaleziono kilka dni później w stawie w Zawierciu – wystającą ponad lustro wody klapę bagażnika zauważył wędkarz. Auto nie miało tablic rejestracyjnych, miało za to ślady zacierania oznaczeń identyfikacyjnych. Nie było w nim śladów, które świadczyłyby, że doszło do wypadku. Mundurowi sprawdzili okolice, a płetwonurkowie skontrolowali staw, nie znajdując żadnych zwłok.

Krótko po zaginięciu kobiety zatrzymano jej partnera, 39-letniego Mariusza P., któremu jednak nie udało się przedstawić zarzutów. Ponownie zatrzymano go i jego znajomego w październiku, w innej sprawie dotyczącej handlu narkotykami. Stawiane podejrzanym zarzuty dotyczą przewozu na przełomie 2014 i 2015 roku z Francji 100 kg marihuany oraz wprowadzenia tych narkotyków do obrotu na terenie Wrocławia i Krakowa.

– „Od momentu tego aresztowania czynności w sprawie zginięcia pani Moniki były bardzo zintensyfikowane. Policjanci na polecenie prokuratury zatrzymali dwóch mężczyzn – mieszkańców powiatu zawierciańskiego – którzy mogli mieć związek z tą sprawą i jak się okazało taki związek mają” – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Dodał, że dwaj zatrzymani w tej sprawie mężczyźni i partner kobiety zostali już przesłuchani przez prokuratora. Na podstawie ich wyjaśnień udało się ustalić, gdzie ukryte są zwłoki.

– „Na podstawie tych czynności można stwierdzić, że pani Monika została zamordowana, a jej zwłoki zostały ukryte w dole – została zakopana ok. 5 metrów pod powierzchnią ziemi.”

Prokuratura na razie nie informuje na temat szczegółowych okoliczności zbrodni ani stawianych zatrzymanym i partnerowi zamordowanej zarzutach – trwają czynności z ich udziałem.

Policja przekazała jednak, że w rozwiązaniu sprawy bardzo ważne okazało się m.in. sprawdzenie monitoringu na potencjalnej trasie przejazdu kobiety samochodem.

– „Wkrótce policjanci powiązali dwie inne osoby z osobą byłego partnera. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 38-latka oraz 32-latka z powiatu zawierciańskiego” – podała komenda wojewódzka w Katowicach, która opublikowała również nagranie z zatrzymania mężczyzn.

Oskarżeni starali się zatrzeć wszelkie ślady popełnienia przestępstwa, dokładnie myjąc samochód i wrzucając go do stawu.

– „Policjanci nie dali jednak za wygraną i doprowadzili do finału tej sprawy, która zakończy się dla sprawców w sądzie” – podsumował zespół prasowy śląskiej policji.

Tragedia na kanale La Manche. Zatonęła łódź. Nie żyje 27 migrantów.

Źródło: PAP

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL od 23,90 zł w Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz