Home Kategorie Poruszające 9-miesięczne dziecko połknęło żrący środek do WC. Rozegrał się prawdziwy dramat.

9-miesięczne dziecko połknęło żrący środek do WC. Rozegrał się prawdziwy dramat.

9-miesięczne dziecko połknęło żrący środek do WC. Rozegrał się prawdziwy dramat.

Policjanci z Czerska i Chojnic pomogli matce, której 9-miesięczny syn połknął środek do czyszczenia toalety. Dziecko w ostatnim momencie otrzymało odpowiednią pomoc.

W poniedziałek ok. 14:30 policjant jadący radiowozem z Czerska został zatrzymany przez przerażoną kobietę. Okazało się, że jej 9-miesięczny syn połknął środek do czyszczenia toalet. Kobieta poprosiła policjantów o pomoc w dotarciu do oddalonego o kilka kilometrów szpitala.

– „Podbiegła do radiowozu i prosiła o pomoc w szybkim pilotażu 9-miesięcznego dziecka do szpitala, które, jak się okazało, połknęło żelowy krążek do WC. Z uwagi na to, że w żelu znajduje się substancja żrąca, niezbędna była natychmiastowa pomoc medyczna. Dzięki skoordynowanym działaniom funkcjonariuszy chłopiec otrzymał natychmiastową pomoc specjalistów” – poinformowała pomorska policja.

Policjant, po sprawdzeniu, że dziecko się nie dławi, zdecydował o udzieleniu asysty w przejeździe na szpitalny oddział ratunkowy. Powiadomił o eskorcie z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi dyżurnego chojnickiej policji, która przejęła ją na ul. Tucholskiej, by zapewnić kobiecie i jej dziecku szybki dojazd do szpitala przez zakorkowane Chojnice.

Co zrobić, gdy dziecko połknie detergent? Chemia gospodarcza odpowiada za 25% wszystkich przypadków zatruć u dzieci. Zatrucie chemicznymi środkami czyszczącymi jest sytuacją zagrożenia życia, stąd też najważniejsze jest, jak najszybciej zareagować. Jeśli wiemy, że dziecko połknęło lub polizało detergent, należy natychmiast wezwać pogotowie. Podczas oczekiwania na pomoc powinniśmy obserwować dziecko. Nie należy mu podawać środków, które wywołają wymioty, gdyż w przypadku substancji żrących może się to skończyć ponownym oparzeniem i uszkodzeniem układu pokarmowego. Po przybyciu ratowników, należy przekazać im opakowanie detergentu, którym zatruło się dziecko.

Ta choroba może zabić w ciągu kilku dni! Nie wolno lekceważyć tych objawów.

Źródło: PAP

Infuzja tlenowa na głowę
Infuzja tlenowa na głowę
99,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Infuzja tlenowa na głowę z detoksem, peelingiem i ampułką od 99,99 zł w salonie Health&Beauty w Bielsku-Białej (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz