Home Kategorie Życie Sekretarz Stanu USA właśnie przekazał to do informacji publicznej: Mamy dowody, że Rosja planuje działania militarne przeciwko Ukrainie.

Sekretarz Stanu USA właśnie przekazał to do informacji publicznej: Mamy dowody, że Rosja planuje działania militarne przeciwko Ukrainie.

Sekretarz Stanu USA właśnie przekazał to do informacji publicznej: Mamy dowody, że Rosja planuje działania militarne przeciwko Ukrainie.

– „Mamy dowody na to, że Rosja planuje znaczne agresywne działania militarne przeciwko Ukrainie, a także działania mające zdestabilizować ten kraj od wewnątrz” – stwierdził sekretarz stanu USA.

– „Jeżeli Rosja dokona inwazji na Ukrainę, spotkają ją poważne konsekwencje ekonomiczne” – dodał.

– „W ostatnich tygodniach Rosja zintensyfikowała planowanie potencjalnych działań militarnych na Ukrainie, w tym rozmieściła wokół jej granic dziesiątki tysięcy dodatkowych żołnierzy” – przekazał Blinken.

Szef amerykańskiej dyplomacji uzupełnił, że plany Moskwy zakładają zarówno wysiłki mające zdestabilizować Ukrainę od wewnątrz, ale i również operację militarną na bardzo szeroką skalę.

Blinken powiedział, że w ostatnim czasie zauważono chociażby ponad 10-krotny wzrost wymierzonych w Ukrainę materiałów propagandowych, które pojawiły się głównie w sieci. Rosja za wszelką cenę próbuje zdestabilizować sytuację na Ukrainie.

– „Musimy być przygotowani na wszystkie możliwości; nie wiemy, czy Władimir Putin podjął decyzję o inwazji na Ukrainę, ale gromadzi siły, które mogą do tego posłużyć” – dodał Blinken.

– „Daliśmy Kremlowi jasno do zrozumienia, że zareagujemy zdecydowanie, w tym poprzez środki ekonomiczne o dużym wpływie, takie od których stosowania powstrzymywaliśmy się w przeszłości” – podkreślił sekretarz stanu USA.

Policjanci przyszli sprawdzić, czy mężczyzna odbywa kwarantannę. To, co zobaczyli było szokujące.

Źródło: RMF24

 

Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
29,00 zł
125,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 29 zł: fotoobraz z wybranym zdjęciem na płótnie bawełnianym lub poliestrowym z Duonet

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz