Home Kategorie News Pilne! Odkryto dlaczego AstraZeneca wywoływała zakrzepy.

Pilne! Odkryto dlaczego AstraZeneca wywoływała zakrzepy.

Pilne! Odkryto dlaczego AstraZeneca wywoływała zakrzepy.

Naukowcy uważają, że znaleźli przyczynę, która prowadzi do powstania niezwykle rzadkich zakrzepów krwi po szczepionce Oxford-AstraZeneca przeciwko COVID-19.

Zespół – w Cardiff i Stanach Zjednoczonych – wykazał bardzo szczegółowo, w jaki sposób białko we krwi jest przyciągane do kluczowego składnika szczepionki. Uważają, że to uruchamia reakcję łańcuchową, obejmującą układ odpornościowy, która może doprowadzić do powstania niebezpiecznych skrzepów.

Uważa się, że szczepionka uratowała około miliona istnień przed Covid. Jednak obawy dotyczące rzadkich zakrzepów krwi ukształtowały sposób stosowania szczepionki na całym świecie, w tym alternatywę oferowaną osobom poniżej 40. roku życia w Wielkiej Brytanii.

Zespół z Cardiff otrzymał awaryjne fundusze rządowe na znalezienie odpowiedzi. Własnie naukowcy AstraZeneca również dołączyli do projektu badawczego po opublikowaniu wcześniejszych wyników zespołu. Rzeczniczka AstraZeneca podkreśliła, że ​​skrzepy są bardziej prawdopodobne z powodu infekcji Covid niż szczepionki, a pełne wyjaśnienie, dlaczego tak się dzieje, nie zostało jeszcze ustalone.

Są oficjalne informacje: Większość zakażonych Omikronem wyzdrowiała i nie miała objawów.

Źródło: bbc.com

 

Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
69,00 zł
249,00 zł
57 dni
do końca oferty!
Kurs online: konsultant ślubny – organizator wesel i przyjęć ślubnych z zaświadcz. MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz