Home Kategorie Życie Eutanazja osób z zawansowaną demencją. Holenderska federacja lekarzy wydała rekomendację.

Eutanazja osób z zawansowaną demencją. Holenderska federacja lekarzy wydała rekomendację.

Eutanazja osób z zawansowaną demencją. Holenderska federacja lekarzy wydała rekomendację.

Holenderska federacja lekarzy (KNMG) wydała nowe rekomendacje dotyczące eutanazji osób z demencją, w oparciu o wyrok Sądu Najwyższego. Rekomendacja może dla wielu z was będzie szokująca.

Zgodnie z wyrokiem, ,medycy będą mogli podjąć decyzję o przeprowadzeniu eutanazji w przypadku osób w zaawansowanej demencji, które złożyły wniosek o zakończenie życia w momencie, kiedy były jeszcze w pełni władz umysłowych.

Stanowisko zaprezentowane przez KNMG, które opublikowano na stronie internetowej federacji, jest wynikiem orzeczenia holenderskiego Sądu Najwyższego. Wtedy to bowiem, sąd najwyższy stwierdził, że eutanazje można przeprowadzić jeżeli pacjent, podjął taką decyzję, jeszcze kiedy był w pełni władz umysłowych.

Bezpośrednim powodem decyzji SN była sprawa 74-letniej kobiety z Hagi, która to podjęła taką decyzję, kiedy jeszcze była w pełni sił umysłowych.

Sprawa ta była bardzo głośna gdyż gdy demencja przybrała ciężką formę, stan kobiety uniemożliwiał potwierdzenie złożonej wcześniej deklaracji. Sama media mówiły coś o sprzecznych sygnałach, jednak decyzję o eutanazji ostatecznie podjęto.

SN uznał, że sprawy dotyczące eutanazji powinny być w jak największym stopniu pozostawione ekspertom medycznym i orzekł też, że lekarz, który podjął tą decyzję, nie złamał w żaden sposób prawa. Stąd właśnie rekomendacja KNMG. To szokujące, jednak opinia na ten temat leży w gestii każdego człowieka z osobna.

Uwaga! Unia Europejska myśli o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień. Nasze życie zmieni się na zawsze.

Źródło: rmf24.pl

Apple Music: do 3 miesięcy za darmo
Apple Music: do 3 miesięcy za darmo
0,00 zł
29,99 zł
25 dni
do końca oferty!
Bezpłatna trzymiesięczna subskrypcja Apple Music — rodzinna lub indywidualna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz