Home Kategorie News Jeden malutki błąd i zapłacisz 5000 złotych. Nowe prawo wchodzi w życie.
18.22K

Jeden malutki błąd i zapłacisz 5000 złotych. Nowe prawo wchodzi w życie.

Jeden malutki błąd i zapłacisz 5000 złotych. Nowe prawo wchodzi w życie.

Minimalny mandat za przekroczenie prędkości wzrośnie. Nowy taryfikator zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. Jesteście na to gotowi? Będzie naprawdę źle.

Sejm opowiedział się za większością senackich poprawek do noweli zaostrzającej kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Nowelizacja ta trafi teraz do podpisania przez Andrzeja Dudę.

Ile zapłacimy za zbyt szybką jazdę? Minimalna kwota będzie o wiele wyższa. Jednak wbrew temu co planował senat, nie będzie to 400 złotych.

Najwięcej zapłacą kierowcy za przekroczenie prędkości o 40-50-60 km/h. Każde kolejne 10 km/h będzie równoznaczne z kolejnymi 800 złotymi w kwocie mandatu, aż do maksymalnie 5000 złotych.

Nowa ustawa zwiększa też maksymalną wysokość grzywny z 5 do 30 tys. zł. Ma ona także usprawnić uzyskiwanie renty przez osoby, które zostały poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych.

Od 1 tys. zł do 30 tys. zł zapłacą osoby,  które nie zastosują się do zakazu wyprzedzania określonego ustawą bądź znakiem drogowym. Podobna kara będzie obowiązywać dla osób, podróżujących bez prawa jazdy. Dla nich jednak przewidziano również areszt, ograniczenie wolności etc.

Grzywna nie niższa niż 3 tys. zł będzie na przykład przewidziana za niezachowanie należytej ostrożności lub spowodowanie zagrożenia przez sprawcę znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu. Taka sama grzywna będzie groziła za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niezatrzymanie pojazdu w celu umożliwienia przejścia przez jezdnię osobie niepełnosprawnej, wyprzedzanie na przejściu, etc. ponadto teraz liczba maksymalnych punktów karnych za jedno przewinienie wyniesie 15 pkt (wcześniej to było 10). Na drogach na pewno będzie wesoło.

Uwaga! Unia Europejska myśli o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień. Nasze życie zmieni się na zawsze.

Źródło: salon24.pl

 

 

Jazda off-road
Jazda off-road
229,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Godzinna jazda off-road dla 1 osoby za 229,99 zł w HillRoad 4x4

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz