Home Kategorie News Uwaga! Rząd podjął decyzję odnośnie strategii walki z COVID-19. „Brak shutdownów czy lockdownów”

Uwaga! Rząd podjął decyzję odnośnie strategii walki z COVID-19. „Brak shutdownów czy lockdownów”

Uwaga! Rząd podjął decyzję odnośnie strategii walki z COVID-19. „Brak shutdownów czy lockdownów”

Prezydent USA Joe Biden przedstawił w czwartek pięciopunktowy plan walki z pandemią Covid-19 w obliczu nadejścia zimy i nowego wariantu koronawirusa Omikron. Nie wprowadzi lockdownów.

– „Będziemy walczyli z wirusem nie za pomocą shutdownów czy lockdownów, ale szerzej dostępnymi szczepieniami, dodatkowymi dawkami, testami i innymi środkami” – tłumaczył Biden.

Biden oznajmił, że eksperci NIH ostrzegli go, że zimą Amerykę czeka nowa fala zakażeń. Prezydent wiedział, że musi podjąć odpowiednie kroki w walce z szerzącą się pandemią. Jednocześnie jednak, otwarcie powiedział o tym, że lockdown i upolitycznianie COVID-19 nie jest rozwiązaniem, które powinni stosować.

Prezydent zaprezentował więc pięciopunktowy plan walki z koronawirusem zimą, którego głównym punktem jest zwiększenie dostępności szczepionek oraz promocja szczepień wśród seniorów, którzy są najbardziej zagrożeni koronawirusem.

Biały Dom planuje też zaostrzenie reżimu sanitarnego na granicach. Rząd planuje także również zainstalowanie nowych rodzinnych punktów szczepień oraz mobilnych klinik. Zachęcono również szkoły do zmiany polityki w kontekście COVID-19. Ma ona się teraz opierać na częstych badaniach.  Czy jest to dobra decyzja? Oceńcie to sami.

Szokujące oświadczenie epidemiologa! Omikron może okazać się sposobem na wyjście z pandemii.

Źródło: RMF24

Produkty Microsoft Office i Windows
Produkty Microsoft Office i Windows
89,90 zł
629,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Produkty Microsoft Office i Windows (od 89,90zł) z Softwerk

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz