Home Kategorie News Uwaga! MZ zdecydowało się na wstrzymanie wydawania ceryfikatu covid po drugiej dawce.

Uwaga! MZ zdecydowało się na wstrzymanie wydawania ceryfikatu covid po drugiej dawce.

Uwaga! MZ zdecydowało się na wstrzymanie wydawania ceryfikatu covid po drugiej dawce.

Wygląda na to, że złe informacje odnośnie COVID-19 w Polsce dopiero się rozpędzają. MZ właśnie podjęło decyzję o wstrzymaniu certyfikatu covid po drugiej dawce.

– „Powodem jest brak porozumienia na szczeblu Unii Europejskiej co do zasad uznawania dawki przypominającej po zaszczepieniu Johnson&Johnson. Na poziomie UE nie funkcjonuje obecnie żadne rozwiązanie techniczne, które pozwala rozpoznawać dawkę drugą szczepienia po zaszczepieniu J&J, jako dawkę przypominającą. Działając w interesie osób zaszczepionych jednodawkową szczepionką J&J, wstrzymujemy wystawianie UCC dla tej grupy osób, po dawce przypominającej. Osoby te będą posługiwać się ważnymi certyfikatami po pierwszym szczepieniu” – mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

W ciągu dwóch tygodni na Internetowym Koncie Pacjenta osób zaszczepionych dawką przypominającą po szczepieniu J&J jako szczepionką podstawową, dostępne będą dwa certyfikaty: po pierwszej dawce i po dwóch dawkach. Ma to pozwolić danej osobie na posługiwanie się jednym bądź drugim certyfikatem.

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Innymi słowy w Polsce nie jest najlepiej. Miejmy jednak nadzieje, że sytuacja ulegnie zmianie. Jeżeli nie, to będziemy mieli spore problemy jeżeli chodzi o COVID-19 w naszym kraju.

Szokujące oświadczenie epidemiologa! Omikron może okazać się sposobem na wyjście z pandemii.

Źródło: MZ

 

 

Wydruk zdjęć w wybranym formacie
Wydruk zdjęć w wybranym formacie
19,80 zł
33,80 zł
90 dni
do końca oferty!
Wydruk zdjęć w wybranym formacie od 7 zł w AB Foto – wiele lokalizacji (do -46%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz