Home Kategorie Życie Uwaga na nową falę oszustw. Przez ten SMS możesz stracić swoje pieniądze.
2.63K

Uwaga na nową falę oszustw. Przez ten SMS możesz stracić swoje pieniądze.

Uwaga na nową falę oszustw. Przez ten SMS możesz stracić swoje pieniądze.

Grudzień to czas wzmożonych dostaw. Zamawiamy bowiem prezenty dla najbliższych na Mikołajki czy też Święta. Oszuści jednak też o tym wiedzą i starają się wykorzystać ten moment.

Oszuści nie odpoczywają i wykorzystują okres wzmożonych dostaw paczek. Polacy otrzymują coraz więcej fałszywych SMS-ów z informacjami o paczkach. To oszustwa, które mają na celu wykradnięcie danych lub pieniędzy ofiar.

Fałszywe SMS-y o dostawach paczek zazwyczaj zawierają informację o opóźnieniach czy problemach z dostarczeniem przesyłek. Do krótkiej treści dołączony jest link. Jego kliknięcie czy dotknięcie spowoduje przekierowanie ofiary na jedną z fałszywych stron. Tam też oszuści będą starali się wykraść dane lub oszczędności z konta bankowego. Oto kilka przykładów takich wiadomości.

W tym ciężkim okresie musimy zachować czujność. Warto pamiętać, że firmy kurierskie nigdy nie będą prosić nas o dopłatę za dostawę paczki. To stara sztuczka oszustów. Pamiętajmy też, aby dokładnie czytać wiadomości i ignorować te zawierające podejrzane linki.

Nadchodzą wyższe stopy procentowe. O ile wzrośnie rata twojego kredytu?

Masaż gorącym olejkiem lub świecą
Masaż gorącym olejkiem lub świecą
69,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż gorącym olejkiem lub świecą od 69,99 zł w gabinecie ActiveBody w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz